در راستای مقابله با انتشار ویروس کرونا؛

بیش از ۲۹ هزار نفر از اجرای طرح ناظران سلامت بهره‌مند شدند/ پایش ۱۹۷ مسافر در مرز ماهیرود

رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: از ابتدای اجرای طرح ناظران سلامت در خراسان‌جنوبی تاکنون 29 هزار و 148 نفر از اجرای طرح ناظران سلامت بهره‌مند شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: طرح ناظران سلامت با همکاری اعضای جوان و داوطلب در قالب مشارکت با شبکه بهداشت و درمان جهت بازرسی از اصناف با هدف کنترل و نظارت بر حسن اجرای پروتکل‌های بهداشتی از ۱۵ آذرماه سال قبل آغاز و همچنان ادامه دارد.
وی با بیان این‌که در اجرای این طرح سه هزار و ۷۱۸ نفر از جوانان و نجاتگران هلال احمر فعالیت داشته‌اند، افزود: این افراد در قالب یک‌هزار و ۵۸۶ تیم به مراکز اداری، تجاری و عمومی سرکشی کرده و روند بازرسی‌ها را برابر دستورالعمل به شبکه بهداشت و هلال احمر گزارش می دهند.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به این‌که تا کنون ۱۲ هزار و ۸۴۳ مورد بازرسی از اماکن انجام شده است، عنوان کرد: تا کنون ۲۹ هزار و ۱۴۸ نفر نیز از اجرای این طرح بهره مند شده‌اند.
رضایی با اشاره به پایش سلامت مسافران در مرز ماهیرود، افزود: از ۱۵ اسفند ماه سال گذشته تا کنون ۱۹۷ نفر مسافر ورودی از این مرز مورد غربالگری قرار گرفته‌اند.
وی با بیان این‌که برای صد نفر از مسافران ورودی تست سریع کرونا انجام شده است، ادامه داد: خوشبختانه مورد مثبتی از بیماری کووید ۱۹ مشاهده نشده است.
انتهای پیام/۱۲۷