مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی:

بیش از ۳ میلیون هکتار اراضی استان تحت تاثیر فرسایش بادی/ ۸۲میلیاردخسارت وارد شد

نصرآبادی گفت: فرسایش بادی ، سالانه ۸۲ میلیارد و ۸۹۰ میلیون تومان به منابع زیستی و اقتصادی خراسان جنوبی خسارت وارد می کند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا نصرآبادی مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی در جمع خبرنگاران، گفت: ۳ میلیون و ۱۲۱ هزار و ۴۷۶ هکتار از عرصه های استان تحت تاثیر فرسایش بادی هستند که بیشترین مناطق در شهرستان طبس با یک میلیون و ۶ هزار و ۹۲۲ هکتار است.
نصرآبادی با اشاره به افزایش ۶۸ درصدی مناطق تحت تاثیر فرسایش بادی در سال گذشته افزود: این پدیده شوم به منابع زیست انسانی، خطوط مواصلاتی، اراضی کشاورزی، منابع زیست محیطی، چاه‌ها و قنوات، تاسیسات صنعتی و ایستگاه‌های راه آهن خسارت وارد می کند.
وی با اشاره به وجود یک میلیون و ۳۸۶ هزار و ۷۴۱ هکتار کانون فرسایش بادی در استان گفت: بیشترین کانون های فرسایش بادی با ۳۰۱ هزار و ۸۱۳ هکتار در شهرستان بشرویه است.
مدیر کل منابع طبیعی و آبخیزداری خراسان جنوبی گفت: در سال ۹۹ ۸۵۰ هکتار نهالکاری و هزار و ۴۰۰ هکتار مدیریت هرزآب و آبیاری و مراقبت سنواتی در ۷هزار و ۵۸۵ هکتار، اجرای سیستم چرایی و قرق ۲ هزار هکتار، ساماندهی و کنترل چرای دام در مراتع ممیزی شده در ۹ هزار هکتار و مالچ پاشی ۳۰۰ هکتار با هزینه ۴۳ میلیون و ۳۴۸ هزار تومان در استان انجام شد.
انتهای پیام/۷