مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی:

بیش از ۳ هزار جهادگر تابستان امسال در خراسان‌جنوبی خدمات رسانی می‌کنند

مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: در ایام تابستان حدود 3 هزار و 750 نفر از جهادگران در قالب 279 گروه جهادی بومی و مهمان در مناطق مختلف استان خدمت رسانی خواهند کرد .

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی در حاشیه بازدید از گروه جهادی شهید وزوایی مستقر در شهرستان نهبندان در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: تابستان امسال خراسان جنوبی میزبان حدود ۵۵۰ جهادگر مهمان از دانشگاههای تهران در قالب ۸ گروه جهادی است .
وی افزود: گروههای جهادی مهمان در مناطق محروم ۵ شهرستان سربیشه، نهبندان، زیرکوه، خوسف و درمیان حضور خواهند داشت .
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: یکی از گروههای فعال در استان گروه جهادی شهید وزوایی دانشگاه صنعتی شریف بوده که چند سالی است در استان حضور پیدا می کنند .
هنری عنوان کرد: امسال نیز سومین سالی است که این گروه به منطقه افضل آباد نهبندان اعزام شده و تعداد ۱۲۰ نفر از نخبگان دانشجویی دانشگاه شریف در شهرستان نهبندان حضور دارند.
وی خاطرنشان کرد: این گروه جهادی شامل ۸۰ برادر و ۴۰ خواهر است که در عرصه های عمرانی در زمینه احداث مسجد روستای تل عارف ، احداث مسجد کلاته حبیب ، کانال انتقال آب حسین آباد ، کارگاه اشتغال، عرصه فرهنگی شامل آموزش نقاشی ، شعر ، قرآن و احکام، عرصه آموزشی و تحصیلی برای کلاسهای تقویتی و کنکور ، عرصه آموزش و اشتغال کلاسهای آموزش مشاغل خانگی برای خواهران وعرصه بهداشتی فعالیت دارند .
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: یک تیم ارزیابی نیز روستاها را به لحاظ ظرفیت و پتانسیل ها بررسی و مشکلات موجود از نگاه مردم را جمع بندی کرده و با حضور مسئولان در جلسه مشترک با مردم موارد و مسائل روستاها بررسی و مرتفع می شود .
هنری عنوان کرد: بر این اساس بازدید از گروه جهادی شهید وزوایی توسط میرجعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی و تعدادی از مسئولان استانی صورت گرفت.
وی بیان کرد: مسئولان ضمن حضور در روستاهای تل عارف حسین آباد و افضل آباد ضمن عرض خداقوت به جهادگران و بازدید از عرصه های فعالیت جهادگران در انتها در جلسه جمع بندی در روستای افضل آباد با حضور مردم و نمایندگان روستاها مشکلات احصا شده بصورت عملیاتی و موردی بررسی و با پیگیری از طریق دستگاههای اجرایی مرتبط مشاوره لازم جهت رفع مشکلات داده شد .
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی عنوان کرد: این گروه جهادی به مدت ۱۰ روز در منطقه فعالیت می کنند. هنری خاطرنشان کرد: در ایام تابستان حدود ۳ هزار و ۷۵۰ نفر از جهادگران در قالب ۲۷۹ گروه جهادی بومی و مهمان در مناطق مختلف استان خدمت رسانی خواهند کرد .
انتهای پیام/۱۲۷