مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی:

بیش از ۳ هزار و ۱۰۰ بسته بهداشتی بین مراکز بهزیستی خراسان جنوبی توزیع شد

عرب‌نژاد گفت: سه هزار و ۱۴۵ بسته‌ بهداشتی به ارزش 943 میلیون ریال بین مراکز و انجمن‌های تحت نظارت بهزیستی در سطح استان برای پیشگیری از کرونا توزیع شد.

علی عرب‌نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: سه هزار و ۱۴۵ بسته‌ بهداشتی به ارزش ۹۴۳ میلیون ریال بین مراکز و انجمن‌های تحت نظارت بهزیستی در سطح استان برای پیشگیری از کرونا توزیع شد.
وی افزود: با تمهیدات اندیشیده شده توسط استاندار و کمیته‌ی پیشگیری از بیماری‌های واگیردار استان و پیگیری تهیه‌ی مواد شوینده و بهداشتی برای مراکز حساس و آسیب خیز و بنا به تقاضای مدیرکل بهزیستی به منظور پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در بین جامعه‌ی هدف، مراکز تحت نظارت تعداد سه هزار و ۱۴۵ بسته‌ی مواد بهداشتی و شوینده درخواست شد که با سرانه‌ی هر بسته بهداشتی ۳۰۰ هزار ریال تحویل بهزیستی شده است.
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی بیان کرد: این بسته‌های بهداشتی بنا به اهمیت و ضرورت مدیریت پیشگیری از انتشار ویروس کرونا در مراکز نگهداری و انجمن‌هایی که با توانخواهان و جامعه‌ی هدف به صورت مستقیم در ارتباط هستند برای شهرستان‌ها و مرکز استان در نظر گرفته و تحویل مراکز زیر مجموعه شد.
عرب نژاد عنوان کرد: در مجموع مبلغ ۹۴۰ میلیون ریال جهت تهیه‌ی این اقلام هزینه شد که به صورت رایگان در اختیار مراکز حساس و جوامع و کانون‌های ارائه‌ی خدمت که با جمعیت بیشتری از جامعه‌ی هدف در اتباط می‌باشند، از جمله مراکز شبانه روزی نگهداری معلولان، سالمندان، مراکز و خانه‌های فرزندان، شیرخوارگاه ، تسهیلگران طرح CBR که در روستاها با توانخواه و مددجویان در ارتباط هستند، مراقبین طرح مراقبت در منزل و …. توزیع شد.
وی اظهار کرد: با عنایت به حساسیت لازم، جلسات متعدد کمیته‌های پیشگیری و مدیریت بحران ستادی استانی و تاکیداتی که در خصوص رعایت موازین بهداشتی و عدم رفت و آمد غیرضروری جامعه‌ی هدف به مراکز و ادارات و مجتمع‌ها داشته‌ایم، همان‌گونه که تا کنون بحمدلله مورد مشکوک به کرونا در مراکز نداشته ایم منبعد نیز با آرامش و مدیریت درست این مسئله، چالش پیش رو را پشت سر بگذاریم.
مدیرکل بهزیستی خراسان‌جنوبی گفت: ضمن تبریک پیشاپیش سال نو و آرزوی سلامتی برای تمامی هموطنان عزیز از مردم نوع دوست و خیرین گرانقدر درخواست کرد با عنایت به مسائل پیش آمده و لزوم عدم مراجعه‌ی حضوری مردم به موسسات و مراکز جهت تحویل کمک‌های نقدی و غیر نقدی به پویش عیدانه بهزیستی بپیوندند و کمک‌های خود را به صورت غیرحضوری از خانه به شماره حساب ۴۱۸۰۰۳۴۵۴۱۹۴۷۶۹۶ بانک مرکزی و شماره کارت بانک مرکزی ۶۳۶۷۹۵۷۰۷۹۹۳۹۴۴۸ برای تهیه ی اقلام ضروری مراکز و توانخواهان نیازمند جامعه ی هدف بهزیستی واریز کنند.
انتهای پیام/۱۲۷