سرپرست اداره ورزش و جوانان خوسف:

بیش از ۶۳ فعالیت فرهنگی ورزشی در سال ۹۴ در شهرستان خوسف انجام شده است

سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف از برگزاری 63 فعالیت فرهنگی ورزشی این شهرستان در سال 94 خبر داد و گفت: این فعالیت‌ها شامل برگزاری‌ جشنواره‌های فرهنگی ورزشی، همایش پیاده‌روی خانوادگی و مسابقات قهرمانی ورزشی وکارگاه های فرهنگی بوده است.

به گزارش خاورستان، فاطمه چهکندی نژاد سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف، با اعلام این خبر گفت: اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف در سه حوزه ورزش همگانی، قهرمانی و حرفه‌ای، میزبانی مسابقات کشوری و منطقهای در سال جاری فعالیت چشمگیری داشته است.
وی به حوزه فعالیت‌های ورزش همگانی اشاره کرد و افزود: در راستای ایجاد شور و نشاط اجتماعی شش همایش پیاده‌روی خانوادگی در شهرستان خوسف به مناسبتهای مختلف مذهبی و انقلابی در روستاها و شهر خوسف برگزار شده است.
برگزاری بیش از ۳۰ مسابقه ورزشی، ۷ جشنواره فرهنگی ـ ورزشی و بومی ـ محلی و برگزاری ۶ سری اعزام و میزبانی مسابقات قهرمانی در رشته‌های گوناگون، برگزاری تعداد ۲۰ کارگاه آموزشی و همایش پیاده روی از دیگر فعالیت هایی بود که سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف به آن اشاره کرد.
چهکندی نژاد تصریح کرد: به منظور نهادینه کردن فعالیتهای ورزشی در میان بانوان در مناسبت‌های مختلف جشنواره‌های فرهنگی – ورزشی ویژه بانوان در خوسف، خور، تقاب، معصوم‌آباد و معدن با برنامه‌های متنوع اجتماعی ورزشی برگزار شده است که صدها بانوی ورزشکار در آن مشارکت داشته‌اند.
وی یادآور شد: یکی از راه‌های احیا، ترویج و سازماندهی فعالیت‌های ورزشی در مناطق روستایی و عشایری برگزاری جشنواره‌‌های ورزش‌های سنتی و بازی‌های بومی است که در همین راستا ۷ جشنواره بومی و محلی در مناطق روستایی و عشایری معدن قلعه‌زری، دهستان خور، روستای تقاب و شهر خوسف برگزار شده است.
سرپرست اداره ورزش و جوانان شهرستان خوسف به ۳۳۵ ورزشکار سازمان‌یافته شهرستان خوسف در سال گذشته اشاره و خاطرنشان کرد: در این شهرستان ۲۲ مکان ورزشی فعال وجود دارد که از این تعداد پنج سالن ورزشی و سه گود زورخانه و ۱۲ خانه ورزش روستایی در اختیار ورزشکاران این شهرستان قرار دارد.
انتهای پیام/ی/۴
روابط عمومی اداره ورزش و جوانان خوسف