رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی:

بیش از ۸۰ درصد اساتید خراسان جنوبی جذب بسیج شده‌‌اند/ موافقت با تشکیل دو اندیشکده آب و گیاهان دارویی در سطح استان

رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی گفت: بیش از 80 درصد اساتید خراسان جنوبی جذب بسیج شده‌ لذا از رتبه ممتازی در سطح کشور برخوردار هستیم.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد مهدی دیانی رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی صبح امروز در دیدار نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد شهدا به خصوص شهید چمران و سالروز بسیج اساتید، اظهار کرد: شخصیتی مانند شهید چمران در جهاد اکبر و هم در جهاد اصغر با دشمن درون و دشمن برون مبارزه کرد و در حال حاضر به عنوان یک الگو و اسوه برای اساتید بسیجی است.
وی به فرمایش مقام معظم رهبری که فرمودند” در دانشگاه‌ها انسان‌هایی در تراز شهید چمران باید تربیت شود” اشاره کرد و افزود: یکی از ماموریت‌های دانشگاه‌ها تربیت اساتیدی در تراز شهید چمران است تا این اساتید به عنوان فرماندهان جنگ نرم بتوانند دانشجویانی را تربیت کنند که آنها نیز افسران جنگ نرم باشند.
رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با اشاره به اینکه در سطح کشور نزدیک به ۷۰۰ کانون بسیج اساتید فعال است، گفت: در دانشگاه‌های سراسر کشور بیش از ۳۵ هزار استاد عضو این کانون‌ها هستند.
دیانی تصریح کرد: بیش از ۸۰ درصد اساتید خراسان جنوبی جذب بسیج شده‌ لذا از رتبه ممتازی در سطح کشور برخوردار هستیم.
وی با بیان اینکه بیش از ۳۰۰ حلقه علمی و ۴۰ حلقه تربیتی صالحین در بسیج اساتید استان وجود دارد، افزود: در حال حاضر حلقه‌های تربیتی فعال هستند و شاهد همکاری و کمک اساتید بسیجی به زلزله‌زدگان کرمان و کرمانشاه بودیم که در این زمینه انجام وظیفه کردند.
رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی به اقدامات انجام شده در سازمان بسیج اساتید اشاره کرد و گفت: نشست‌های بصیرتی متعددی در حوزه بصیرت‌افزایی با موضوعات فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی با حضور سخنران‌های کشوری در سطح دانشگاه‌های استان برگزار شده است.
دیانی به حضور اساتید در کارگروه‌های فرهنگی اشاره کرد و خاطرنشان کرد: کرسی‌های آزاداندیشی با موضوع کالای ایرانی و سرمایه‌گزاری در استان در دانشگاه‌های خراسان جنوبی برپا شده است.
وی با بیان اینکه تشکیل اندیشکده‌ها یکی از برنامه‌هایی است که امسال در دستور کار سازمان بسیج اساتید قرار گرفته است، افزود: تشکیل اندیشکده‌ها یکی از مهمترین وظایف بسیج اساتید برای مشارکت در تحقیقات و پژوهش‌های کشور و برای اعطلای بسیج اساتید است.
دیانی یادآور شد: هیئت‌های اندیشه ورز یا اتاق‌های فکر برای حل معضلات و مشکلات کشور درعرصه‌های اقتصادی، اجتماعی و فرهنگی در بسیج اساتید شکل خواهد گرفت.
وی با بیان اینکه اندیشکده‌ها در ۳ سطحِ حاکمیتی، ملی و منطقه‌ای (استانی) ورود پیدا خواهند کرد، افزود: اندیشکده‌ها در سطح ملی موضوع محور و در سطح منطقه‌ای اقلیم محور خواهند بود تا بتوانیم در سطح منطقه‌ای مشکلات استان را رصد کرده و در این زمینه ایده‌ورزی کنیم.
رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با بیان اینکه اندیشکده‌های حاکمیتی در حوزه علوم انسانی ایجاد خواهند شد، گفت: اندیشکده‌های راهبردی در حوزه‌های دانشگاه اسلامی، آسیب‌های اجتماعی و اقتصاد مقاومتی ورود پیدا خواهند کرد.
دیانی با اشاره به اینکه اندیشکده‌های علمی با موضوع محیط زیست، خانواده، حقوق شهروندی و توسعه استان‌ها راه‌اندازی خواهند شد، تصریح کرد: در سطح استان با تشکیل دو اندیشکده آب و اندیشکده گیاهان دارویی موافقت شده است.
وی با بیان اینکه در خراسان جنوبی معضل آب وجود دارد، افزود: اساتید می‌توانند در این زمینه ایده‌پردازی و مسئولان را یاری دهند.
رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی از صدور مجوز برای ایجاد ۸ اندیشکده در سطح دانشگاه‌های استان خبر داد و گفت: این ۸ اندیشکده حلقه‌های ذیل همین اندیشکده‌ها خواهند بود.
دیانی از راه‌اندازی کارگاه‌های اقتصاد مقاومتی، حمایت از تولید ملی و آسیب‌های اجتماعی خبر داد و بیان کرد: اساتید باید ایده‌هایی را برای حل این معضلات ارائه دهند.
وی به رویداد فرهنگی کنگره ۲ هزار شهید خراسان جنوبی اشاره کرد و افزود: بسیج اساتید به عنوان کمیته تولید محتوا در این کنگره انجام وظیفه می کند و بسیاری از اساتید اعلام همکاری کردند تا زندگی‌نامه و وصیت نامه شهدا را به رشته تحریر درآورند.
رئیس سازمان بسیج اساتید خراسان جنوبی با اعلام اینکه اجلاسیه شهدای دانشجو با حضور بیش از ۵۰۰ استاد دانشگاه و قبل از کنگره شهدا برگزار خواهد شد، گفت: فرهنگ ایثار و شهادت باید به نسل‌جدید منتقل شود.
انتهای پیام/ ۱۳۲ / ۱۱/