نماینده مردم سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی:

بیش از ۸۰ درصد مردم خراسان جنوبی آسیب پذیر هستند/ اختصاص ۵۰ درصد تسهیلات سازمان‌های حمایتی به غیر مددجویان

نماینده مردم سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی گفت: بیش از 80 درصد مردم خراسان جنوبی آسیب پذیر هستند لذا بسته حمایتی نه تنها شامل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بلکه باید شامل تمام مردم استان شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد رضا امیرحسنخانی نماینده مردم سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی پیش از ظهر امروز در جلسه مجمع نمایندگان خراسان جنوبی به تفاهم نامه بین سازمان مدیریت، کمیته امداد و بهزیستی خراسان جنوبی اشاره و اظهار کرد: در شورای اشتغال استان مصوب شده که سازمان‌های حمایتی باید ۵۰ درصد تسهیلات خود را به غیر مددجویان اختصاص دهند.
وی افزود: در شورای اشتغال استان روی برخی پروژه های بزرگ تاکید شده و اعتقاد داریم پروژه های کلان استان اشتغال‌زایی بیشتری دارند و سطح توسعه استان را نیز افزایش می‌دهد.
نماینده مردم سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی گفت: اگر طرح های کلان اقتصادی اجرایی شود، سطح دانش فنی و صنعت استان ارتقاء پیدا می کند و همچنین تمامی صنایع خرد زیردست آنها فعال خواهد شد.
امیرحسنخانی با بیان اینکه ۱۲ هزار میلیارد تومان اعتبار توسعه اشتغال پایدار روستایی در سطح کشور پیش بینی شده است، تصریح کرد: استان خراسان جنوبی باید بیش از سهمی که برای استان در نظر گرفته شده جذب اعتبارات داشته باشد اما به دلیل درخواست وثیقه و مراحل اداری، روند جذب این اعتبارات بسیار کند است.
وی افزود: بیش از ۸۰ درصد مردم خراسان جنوبی آسیب پذیر هستند لذا بسته حمایتی نه تنها شامل مددجویان کمیته امداد و بهزیستی بلکه باید شامل تمام مردم استان شود.
نماینده مردم سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی با اشاره به اینکه بخش خصوصی توانمند در خراسان جنوبی وجود ندارد، گفت: وضعیت کشور فوق العاده بحرانی است و الان جنگ ما جنگ اقتصادی است لذا اگر نتوانیم مشکلات اقتصادی را حل کنیم، اشتغال نیز حل نخواهد شد.
امیرحسنخانی تصریح کرد: نمایندگان مجلس پشتیبان بانک‌ها هستند و همواره آنها را حمایت خواند کرد تا مشکلات آنها رفع شود .
وی خطاب به مدیران عامل بانک‌ها گفت: اگر شرایط کشور فوق العاده حاد است شما هم باید به صورت فوق العاده کار کنید و ما هم به صورت فوق‌العاده از شما پشتیبانی خواهیم کرد.
نماینده مردم سرایان، بشرویه، طبس و فردوس در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه شهرستان‌هایی که به هر دلیلی کم کارهستند باید آسیب شناسی شده و عقب ماندگی‌های آنها جبران شود، گفت: باید تمهیداتی اندیشیده شود که بعضی از رسته‌های اشتغال در کارگروه استان تعیین شوند.
انتهای پیام/ ۱۳۲/ ۲۳/