با همکاری بسیج سازندگی خراسان جنوبی؛

بیش از ۸۰۰ تن علوفه وارد خراسان‌جنوبی شد

هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: از حدود دو ماه گذشته که جلساتی برای تامین علوفه برگزار شده تاکنون حدود 770 تن گاه گندم و حدود 60 تن یونجه با کمک مالی مردم وارد خراسان جنوبی شده و بین دامدارانی که ثبت‌نام کردند توزیع شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهدی هنری مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی پیش از ظهر امروز در جمع خبرنگاران، اظهار کرد: با توجه به مشکل خشکسالی و کمبود علوفه و نهاده های دامی در خراسان جنوبی جلساتی طی ماه های گذشته در راستای تامین علوفه از سایر استانها برگزار شد.
وی افزود: برای تامین علوفه مورد نیاز دام استان، طرحی را با همکاری صندوق های قرض الحسنه مردمی که با تسهیلگری مجموعه بسیج و مسئولان بسیج سازندگی شهرستانها ایجاد شده اجرا کردیم.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی بیان کرد: برای این اقدام طرح به صورت پایلوت در شهرستان بشرویه اجرایی شد ضمن اینکه این طرح درشهرستانها دیگر به مقدار کمتر اجرا شده است.
هنری عنوان کرد: افرادی که نیاز به علوفه برای دام داشتند در قالب طرح ثبتنام کرده و هزینه هایی که مورد نیاز تامین علوفه بود توسط مردم از طریق صندوق قرض الحسنه جمع آوری شده است.
وی اظهار کرد: با توجه به ارتباطی که با استان‌های مبداء برای تامین علوفه به ویژه کاه گندم برقرار کردیم، برای خرید علوفه از استان‌های خوزستان،کرمانشاه و استان‌های غربی کشور برنامه ریزی شد.
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان این‌که بحث انتقال علوفه به استان یکی از مشکلات اساسی حمل نقل به دلیل بعد مسافت بود، گفت: طبق جلساتی که در شهرستانها با کامیون‌داران برگزار کردیم مقرر شد رانندگان با مبلغ کم علوفه را به استان منتقل کنند.
هنری بیان کرد: از حدود دو ماه گذشته که جلساتی برای تامین علوفه برگزار شده تاکنون حدود ۷۷۰ تن گاه گندم و حدود ۶۰ تن یونجه با کمک مالی مردم وارد خراسان جنوبی شده و بین دامدارانی که ثبت‌نام کردند توزیع شده است. که از این مقدار ۵۴۰ تن مربوط به شهرستان بشرویه می‌باشد.
وی گفت: با توجه به همکاری کامیون داران استان جهت انتقال علوفه به استان توانستیم با مبلغی کمتری پرداخت هزینه کرایه بار، علوفه را وارد استان کرده و علوفه با اختلاف قیمت از بازار آزاد به دست دامدار برسد.
۹۰۰ میلیون تومان صرفه جویی
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی افزود: حدود ۹۰۰ میلیون تومان مابه التفاوت مبلغی بود که با انتقال این میزان علوفه به استان با بازار آزاد وجود داشت.
هنری به محدودیت انتقال علوفه از استان‌های مبداء به خراسان‌جنوبی و نیاز به مجوز دادستانی برای این امر اشاره کرد و گفت: این مشکل طی رایزنی با استانداری استان‌ها قابل برطرف شدن است. با وارد کردن علوفه از استان‌های جنوبی و غربی به خراسان جنوبی می‌توان مقداری امر تامین علوفه برای دامداران را تسهیل کرد.
انتهای پیام/۱۲۷