رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور:

بیش از ۹۰ درصد پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش فعال است/ غیر فعال بودن سیستم گرمایشی ۱۳۶ هزار کلاس درس در کشور

رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشورگفت: در حال حاضر بیش از 90 درصد پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش فعال است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، مهراله رخشانی مهر رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور امروز در جلسه جمع بندی سفر اعضای کمیسیون آموزش و تحقیقات مجلس شورای اسلامی به خراسان‌جنوبی اظهار کرد: برای تکمیل فضاهای آموزشی نیمه تمامی که ۵۰ درصد آن توسط خیران تامین شده در سال ۹۶ حدود ۴ میلیارد و ۴۰۰ میلیون تومان و در سال گذشته ۹ میلیارد تومان اعتبار تخصیص پیدا کرده است.
وی با بیان اینکه برای تخریب و بازسازی مدارس خراسان‌جنوبی نیز در سال ۹۶ سه میلیارد تومان و در سال گذشته ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان اختصاص داده شد، افزود: اعتبار تکمیل فضای‌های نیمه تمام ملی استانی در سالهای ۹۵ و ۹۶ صفر بوده اما در سال گذشته ۲۱ میلیارد تومان برای خراسان‌جنوبی اختصاص داشته است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور بیان کرد: میزان اعتبارات تجهیزات مدارس مناطق محروم این استان برای سال ۹۵ و ۹۶ صفر بود اما در سال گذشته ۸۰۰ میلیون تخصیص یافت.
رخشانی مهر اظهار کرد: در حوزه استانداردسازی وسایل گرمایشی و سرمایشی مدارس خراسان‌جنوبی در سال گذشته ۶ میلیارد تومان اعتبار تخصیص یافته است.
وی عنوان کرد: برای تمام کشور برنامه داشتیم که فضاهای نیمه تمام را فعال کنیم که در حال حاضر بیش از ۹۰ درصد پروژه‌های نیمه تمام آموزش و پرورش فعال است.
رئیس سازمان نوسازی، توسعه و تجهیز مدارس کشور گفت: در برخی مناطق کشور زیرساخت‌ها لازم برای استانداردسازی سیستم‌های گرمایشی مدارس فراهم نیست اما در مناطقی که گازرسانی شده باید تا ابتدای مهرماه امسال بخارهای نفتی جمع‌آوری شود.
رخشانی مهر با بان اینکه در حال حاضر سیستم گرمایشی ۱۳۶ هزار کلاس درس مدارس کشور غیراستاندارد است، اظهار کرد: تا مهرماه امسال تمام مدارس خشتی و گلی در سطح کشور به غیر از استان سیستان و بلوچستان جمع آوری می‌شود.
وی خاطرنشان کرد: اعتبارات امسال ۳ هزار میلیارد تومان است که ان‌شاءالله با تخصیص اعتبارات اهداف مورد نظر عملیاتی خواهد شد.
انتهای پیام/۱۲۷