نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی مطرح کرد

بی‌توجهی مسئولان به وظایفشان در سال آخر دولت/ شخصیت‌های فرهنگی مورد توجه قرار گیرند

خسروی گفت: متاسفانه در سال آخر دولت، بسیاری از مسئولان نسبت به وظایفشان بی‌توجه می‌شوند. به طوری که حتی برای برنامه مهم بودجه، نه رئیس جمهور، نه معاون اول و نه رئیس سازمان برنامه و بودجه، هیچ کدام در مجلس حاضر نشدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در دیدار مدیرکل میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری خراسان جنوبی، اظهار کرد: بهترین منبع هر کشوری؛ نیروی انسانی آن است و افرادی مانند شهید فخری‌زاده و سایر افراد فرهنگی برجسته در سطح کشور و استان، به عنوان میراث فرهنگی مطرح هستند.
وی با اشاره به فرمایشی از امیرالمومنین(ع) مبنی بر این‌که یکی از نشانه سقوط دولت‌ها، تغییر اصل و فرع است، افزود: در میراث فرهنگی باید توجه داشته باشیم که میراث اصیل را با فرعیات که البته آن‌ها هم مهم هستند، عوض نکنیم.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تأکید کرد: در میراث فرهنگی باید شخصیت‌های فرهنگی و حوزوی استان مورد توجه و اولویت قرار گیرند.
خسروی با اشاره به اینکه ارائه گزارش‌های کمی، اقدام خوب و قابل تقدیری است، بیان کرد: اما باید از طرف دیگر نتایج و کیفیت برنامه ها هم بررسی شود و ببینیم که خروجی این برنامه ها برای استان چیست. آیا طرح هایی که اجرا می شود، سبب شده تا مردم در بین ۳۱ استان، بیرجند را بشناسند و آن را با سایر شهرها مانند بروجن و بروجرد و … اشتباه نگیرند؟
وی بیان کرد: در حالی که قطب تولید عناب در کشور هستیم، اما هنوز بسیاری از مردم از فرآورده ها و صنایع تبدیلی این محصول از جمله نوشابه و شکلات عناب خبر ندارند که این به دلیل ضعف در معرفی است.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی با تاکید بر هم‌افزایی با سایر ادارات و مدیران در طرح ها و برنامه ها، گفت: نماینده مجلس از امکاناتی مانند بودجه و نیروی انسانی برخوردار نیست، اما به عنوان خدمتگزار مردم، هر کاری که بتوانم جهت پیگیری امور انجام خواهم داد.
خسروی با اشاره به اهمیت موضوع بودجه به عنوان مهم ترین سند مالی کشور، گفت: در این خصوص به استاندار و مدیران کل استان، نامه ای ارسال کرده ام تا پیشنهادات بودجه ای خود را مطرح کنند تا در بودجه نویسی مجلس از آن استفاده شود.
وی با بیان اینکه وظیفه اصلی نماینده قانون گذاری و نظارت است، اظهار کرد: اما متاسفانه ساختار خوبی برای فعالیت نمایندگان وجود ندارد و هر نوع مشکلی برای پیگیری به آن‌ها واگذار می‌شود، در حالی که اگر نماینده به وظیفه اصلی خود متمرکز شود، شاید اصلا چنین مشکلات به وجود نمی آمد.
وی با اشاره به سال پایانی خدمت دولت دوازدهم، گفت: متاسفانه در این سال بسیاری از مسئولان نسبت به وظایفشان بی توجه می شوند. به طوری که حتی برای برنامه مهم بودجه، نه رئیس جمهور، نه معاون اول و نه رئیس سازمان برنامه و بودجه، هیچ کدام در مجلس حاضر نشدند.
انتهای پیام/۷/ ۱۱/ ۴