مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی:

تأخیر در پرداختی ارقام طرح کارورزی سبب استقبال کم از آن شده است/ ۱۰ هزار و ۴۵۲ نفر تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان در سال‌جاری

مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به طرح "کارورزی" تصریح کرد: ایرادی که در خصوص این طرح وجود دارد آن است که ارقام پرداختی که برای این طرح در نظر گرفته شده بود با تأخیر پرداخت شد و این موضوع سبب شده تا استقبال از این طرح کم شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، عباس رکنی مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی شامگاه شنبه در کارگروه تخصصی اشتغال و کمیسیون هماهنگی بانک‌های استان، اظهار کرد: مسئله جذب اشتغال پایدار روستایی از جمله مسائلی است که در کل کشور و از جمله خراسان جنوبی وضعیت مطلوبی ندارد و باید بیشتر در این زمینه تلاش شود.
وی با اشاره به طرح “کارورزی” تصریح کرد: ایرادی که در خصوص این طرح وجود دارد آن است که ارقام پرداختی که برای این طرح در نظر گرفته شده بود با تأخیر پرداخت شد و این موضوع سبب شده تا استقبال از این طرح کم شود.
مدیر کل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به طرح مهارت‌آموزی، تصریح کرد: در ارتباط با این طرح، در سال جاری ۱۷۷ نفر در استان در ۸۷ واحد پذیرنده جذب شده‌اند.
رکنی ادامه داد: در طرح کارورزی فارغ‌التحصیلان دانشگاهی، از ابتدای طرح تاکنون، ۵۱۶ نفر در واحدهای پذیرنده در استان جذب شده‌اند.
وی از صدور تعداد ۲۷۰ مجوز مشاغل خانگی در سال‌جاری خبر داد و افزود: همچنین به تعداد ۷۲۶ طرح به مبلغ ۹ میلیارد و ۳۰۰ میلیون تومان تسهیلات پرداخت شده است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی استان عنوان کرد: از محل اعتبارات اشتغال روستایی، تاکنون ۵۰۴ طرح به مبلغ ۳۳۱ میلیارد تومان به بانک‌های عامل معرفی شده است.
رکنی با بیان این‌که از محل بند د تبصره ۱۶ قانون بودجه، برای بهزیستی استان تعداد ۶۴۵ طرح به مبلغ ۹٫۱ میلیارد تومان پرداخت شده است، بیان کرد: همچنین میزان پرداختی در این زمینه به کمیته امداد استان، ۳۰٫۳ میلیارد تومان برای یک هزار و ۷۹۱ طرح پرداخت شده است.
وی با تأکید بر این‌که از بانک‌های خراسان جنوبی تقاضا می‌شود که طرح‌های غیرقابل توجیه را به دبیرخانه اشتغال منعکس کنند، مطرح کرد: دلیل این امر آن است که ما طرح زیاد داریم و نباید این طرح‌ها بلاتکلیف و معطل بمانند؛ بانک‌ها بایستی در مورد طرح‌های قابل پذیرش ارائه شده در بحث پرداخت ارقام با ما همکاری جدی داشته باشند.
رکنی ادامه‌ داد: همگی ما بایستی در بحث جذب به موقع اعتبارات در خراسان جنوبی نهایت تلاش را به کار گیریم‌.
وی عنوان کرد: تعهد اشتغال دستگاه‌های اجرایی استان برای سال‌جاری، ۱۰ هزار و ۴۵۲ نفر است.
مدیرکل تعاون، کار و رفاه اجتماعی خراسان جنوبی با اشاره به این‌که میزان اعتبار ابلاغ شده برای ایجاد مشاغل خانگی در سال‌جاری ۱۴ میلیارد تومان بوده است، اظهار کرد: تاکنون به بیش از ۷۰۰ طرح پرداخت شده است.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۳/ ۴