قول مساعد مسئولان وزارت تعاون در خراسان‌جنوبی؛

تأمین تسهیلات ۳ طرح اقتصادی و اجتماعی

رئیس هیأت مدیره بانک توسعه تعاون کشور برای تأمین تسهیلات سه طرح اقتصادی و اجتماعی در سربیشه خراسان‌جنوبی، قول مساعد داد.

به گزارش خاورستان، تیم ۱۲ نفره اقتصادی وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی امروز از مجموعه کارخانه تولید دان ستاره کیان، مجتمع در دست ساخت شترمرغ و سالن چند منظوره نیمه تمام کارگران شهر سربیشه بازدید کردند.
در بازدید تیم اقتصادی وزارت تعاون از مجتمع در دست ساخت پنج هزار قطعه‌ای شترمرغ شهر سربیشه، نقدینگی و اعطای تسهیلات هشت میلیارد تومانی از اهم درخواست‌های این مجتمع برای تکمیل طرح بود که «فتاحی» رئیس هیأت مدیره بانک توسعه تعاون کشور برای اعطای این تسهیلات از محل تسهیلات اشتغال روستایی قول مساعد داد.
کمبود مواد اولیه و جلوگیری از صادرات محصولات تولیدی کارخانه ستاره کیان و درخواست اعطای تسهیلات با بهره کم به این کارخانه نیز از مهم‌ترین مشکلات و خواسته‌های مجتمع ستاره کیان در بازدید تیم اقتصادی وزارت تعاون بود که اعطای تسهیلات از سوی دو بانک توسعه و تعاون و رفاه کارگران به این مجتمع در دست پیگیری قرار گرفت.
بازدید از سالن چند منظوره نیمه تمام کارگران شهر سربیشه از دیگر برنامه‌های این تیم اقتصادی بود که با مطرح شدن نیاز این طرح به تسهیلات هشت میلیارد تومانی برای اتمام، «فتاحی» رئیس هیأت مدیره بانک توسعه تعاون کشور برای تأمین این تسهیلات قول مساعد داد.
«حاتم شاکرمی» معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی گفت: تعدادی از مدیران و معاونین وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی حسب دستور «شریعتمداری» وزیر تعاون کار و رفاه اجتماعی یک سفر به استان خراسان‌جنوبی داشته‌اند که امیدواریم این سفر در راستای تولید، اشتغال و ارتقاء ایمنی و مباحثی که در استان مطرح است، اثر گذار باشد.
وی هدف از سفر به خراسان‌جنوبی را ارتقاء ایمنی کارگران در معادن عنوان کرد و افزود: در نهایت گفت‌وگو با تشکل‌های کارگری و کارفرمایی و بررسی واحدهای مشکل دار را در برنامه داریم.
معاون روابط کار وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی در پایان خاطرنشان کرد: این سفر با جمعی از مدیران ارشد وزارت کار است که امیدواریم بتوانیم در ارتقاء توسعه استان اثرگذار باشد.
انتهای پیام/۴