به همت مرکز نیکوکاری جوانان شهید تندگویان خراسان جنوبی؛

تأمین ۱۰۰۰ بسته تحصیلی در پویش کوله مهربانی/ توانمندسازی و کارآفرینی تضمینی برای جوانان خراسان جنوبی

مدیر مرکز نیکوکاری جوانان شهید تندگویان خراسان جنوبی گفت: جهت اجرای پویش کوله مهربانی، تاکنون به کمک خیّران و هم افزایی دستگاه های اجرایی، یک هزار بسته تحصیلی به ارزش هر بسته 200 هزار تومان، تهیه کرده ایم که به زودی توزیع خواهد شد.

تکتم سیدآبادی مدیر مرکز نیکوکاری جوانان شهید تندگویان خراسان جنوبی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: مرکز نیکوکاری جوانان شهید تندگویان خراسان جنوبی در اردیبهشت ماه سال جاری مجوز فعالیت دریافت کرد و در پایان تیرماه نیز با حضور مسئولان کشوری و استانی افتتاح شد.
وی افزود: این مرکز نیکوکاری برای اولین بار در کشور به عنوان یک طرح ابتکاری، با هدف استفاده از ظرفیت‌های جوانان و ظرفیت‌هایی که در سمن‌های جوانان استان وجود دارد، راه‌اندازی شده است.
مدیر مرکز نیکوکاری جوانان شهید تندگویان خراسان جنوبی بیان کرد: این مرکز در ۷ واحد تخصصی، ازدواج، زنان و تحکیم خانواده، عمران، سازندگی و محرومیت‌زدایی، بهداشت، سلامت و درمان، فرهنگی و آسیب‌های اجتماعی، اشتغال و کارآفرینی، ایتام و اکرام، آموزش و تحصیل، فعالیت و در این زمینه‌ها از ظرفیت جوانان برای جلب و جذب مشارکت خیّران و ترویج روحیه انفاق و نیکوکاری استفاده می‌کند.
سیدآبادی با اشاره به این‌که مسئول هر کدام از این واحدها و کارگروه ها، یکی از سمن های جوانان استان است، اظهار کرد: با توجه به اینکه این افراد (مسئول سمن ها) با روحیه، فعال و پرشور بودند و در قالب سمن های جوانان، فعالیت خوبی در زمینه جلب و جذب مشارکت ها و فعالیت های خیریه داشتند، تصمیم گرفتیم برای هدایت منسجم این جوانان، استفاده از ظرفیت های کمیته امداد امام خمینی(ره) و همچنین ارائه خدمات گسترده به محرومان، مرکز نیکوکاری جوانان را ایجاد کنیم.
وی با تاکید بر اینکه خدمات این مرکز خیریه محدود به شهرستان بیرجند نیست؛ بلکه شامل تمام شهرستان های استان می شود، افزود: علی رغم سایر مراکز خیریه و نیکوکاری، تمرکز اصلی مرکز جوانان شهید تندگویان به جای بسته های معیشتی، تحصیلی و …، بر توانمندسازی جوانان استان است و در همین خصوص دوره های کارآفرینی و توانمند سازی را برگزار می کنیم.
مدیر مرکز نیکوکاری جوانان شهید تندگویان خراسان جنوبی گفت: همچنین این دوره ها تنها مختص خانواده ها و جوانان نیازمند نیست، بلکه سایر جوانان استان که از لحاظ معیشتی، دارای وضعیت مناسبی هستند نیز می توانند در آن شرکت و از خدمات و طرح های مختلف استفاده کنند.
تامین ۱۰۰۰ بسته تحصیلی در پویش کوله مهربانی
وی ادامه داد: جهت اجرای این پویش، تاکنون به کمک خیّران و هم افزایی دستگاه های اجرایی، یک هزار بسته تحصیلی به ارزش هر بسته ۲۰۰ هزار تومان، تهیه کرده ایم که به زودی توزیع خواهد شد.
مدیر مرکز نیکوکاری جوانان شهید تندگویان خراسان جنوبی با اشاره به اجرای طرح های خانه های کارآفرینی جهت تولید اشتغال، اظهار کرد: یکی از طرح هایی که هم اکنون در حال انجام مقدمات و ثبت نام آن هستیم، طرح بزرگ کارآفرینی مهر است.
سیدآبادی افزود: در خصوص طرح های کارآفرینی، برنامه ریزی های منسجمی انجام شده و خدماتی از جمله آموزش های عمومی کارآفرینی، تعیین حوزه تخصصی کسب و کار، آموزش های تخصصی مرتبط با آن حوزه، بازدیدهای میدانی و آموزش های علمی و تجربی، طراحی بیزینس پلن، حمایت مالی پروژه و راه اندازی کسب و کار، همراهی منتورها، اتصال به شبکه کارآفرینان، و عقد قرارداد و فروش محصول تولید کننده، ارائه می شود.
کارآفرینی برای جوانان با بازار فروش تضمینی
وی تاکید کرد: ممکن است نهادها و دستگاه های مختلفی در زمینه ایجاد اشتغال فعالیت کنند، اما متاسفانه حلقه مفقوده در این زمینه، اتصال به زنجیره فروش است و جوانان پس از آموزش های کارآفرینی و ایجاد اشتغال، رها شده و زیر بار بدهی ها کمر خم می کنند.
مدیر مرکز نیکوکاری جوانان شهید تندگویان خراسان جنوبی تصریح کرد: مرکز نیکوکاری شهید تندگویان در زمینه کارآفرینی، به فکر بازار فروش نیز هست، به طوری که حتی قبل از برگزاری طرح کارآفرینی، قراردادهای فروش را منعقد می‌کنیم.
سیدآبادی ادامه داد: در این خصوص ابتدا با راهبران شغلی مذاکره و قراردادها را بسته سپس به ایجاد شغل می پردازیم تا بازار فروش محصولات تضمین شده باشد. در واقع علاوه بر توانمندسازی جوانان، به بازار فروش تضمینی، موفقیت و ادامه شغل ها نیز توجه کرده ایم.
وی همچنین از جمله خدمات این مرکز در حوزه ازدواج را مشاوره رایگان، کارگاه ها و ورک شاپهای تخصصی رایگان، بسته های فرهنگی و آموزشی رایگان، کمک به تأمین جهیزیه نوعروسان، برگزاری مراسم ازدواج با نصف قیمت و در برخی موارد خاص رایگان، برگزاری مراسم ازدواج آسان جمعی زوجین بصورت رایگان و برگزاری اردوهای سیاحتی آموزشی رایگان یا با حداقل قیمت، عنوان کرد.
انتهای پیام/۷