در آیین تجلیل تعدادی از کادر درمان بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بیرجند مطرح شد؛

تأکید پرستاران به رعایت پروتکل‌های بهداشتی و در خانه ماندن مردم/ رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی همگام با مدافعان سلامت + تصاویر

مدافعان سلامت، این روزها با اوج‌گیری شیوع بیماری کرونا حال خوشی ندارند و تنها خواسته آن‌ها رعایت پروتکل‌های بهداشتی از سوی مردم است و می‌گویند «در خانه بمانید تا ما هم به خانه برگردیم».

به گزارش خبرنگار خاورستان، روز گذشته مراسم تقدیر از پرستاران بخش کرونا در بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بیرجند با همت مرکز نیکوکاری رسانه‌یاران خراسان جنوبی، بسیج رسانه، گروه جهادی شهید فرهادی و بسیج سازندگی استان برگزار شد تا پیام هر یک از پرستاران و کادر درمان این بیمارستان را به مردم منعکس کنند. پیامی که هر پرستار تأکید می‌کرد: «در خانه بمان تا من هم به خانه برگردم» پرستارانی که حدود ۱۰ ماه گذشته را در فشار و اضطرابی بیشتر از زمان‌های دیگر پشت سر گذاشتند.
پس از شیوع ویروس کرونا با توجه به اینکه بیشتر شهرهای خراسان جنوبی در وضعیت قرمز و نارنجی قرار دارند، حجم کاری پرستاران و کادر درمان استان بیشتر شده و آنان در برخی موارد تا سه شیفت متوالی مجبور به کار و خدمت به هم‌نوعان خود هستند.
هر کدام به عنوان عضوی از جامعه از همشهریان و هموطنان خود درخواست می‌کردند فاصله اجتماعی و ضوابط بهداشتی و محدودیت‌ها را جدی بگیرند تا به هر طریق مانع شیوع بیشتر بیماری کرونا شوند.
مردم پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند
خانم عبداللهی مدیر داخلی بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بیرجند ضمن تشکر از اقدام بسیج رسانه و مرکز نیکوکاری رسانه‌یاران گفت: رساندن پیام کادر درمان به مردم بهترین قدردانی از کادر درمان و مدافعان سلامت است.
وی، خواسته به حق جامعه پزشکی و کادر درمان استان را از مردم، رعایت پروتکل‌های بهداشتی دانست و خاطرنشان کرد: انتظار می‌رود در این شرایط سخت کرونا دولت حمایت از بخش خصوصی را که فعال در حوزه سلامت و بهداشت هستند، به شایستگی انجام دهد.
یکی دیگر از کادر درمان بیمارستان حضرت ولیعصر(ع) بیرجند نیز با بیان این‌که تعداد بستری‌ها در بیمارستان‌های استان و به ویژه بیمارستان حضرت ولیعصر(ع) بیرجند افزایش داشته است، اظهار کرد: این موضوع به دلیل عدم‌رعایت پروتکل‌های بهداشتی و فاصله‌گذاری اجتماعی است و بر همین اساس میزان افراد بستری رو به افزایش است.
وی با بیان این‌که از تمامی مردم و مسئولان درخواست داریم تا پروتکل‌های بهداشتی را رعایت کنند، افزود: بهترین و ساده‌ترین راه رعایت پروتکل‌های بهداشتی استفاده از ماسک است و بر همین اساس از مردم و مسئولان درخواست داریم تا از ماسک به منظور پیشگیری از شیوع ویروس کرونا استفاده کنند.
مردم در صورت مشاهده هرگونه علائم بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنند
هاشمی یکی دیگر از کادر درمان بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بیرجند نیز با بیان این‌که دیگر توانِ افزایش بیماران حاد تنفسی در بیمارستان را نداریم، عنوان کرد: من و همکارانم چندین ماه است که درست و حسابی استراحت نکریم و حجم بالای کاری باعث شده است که از لحاظ جسمی تحلیل برویم.
وی از مردم خواست تا با رعایت پروتکل‌های بهداشتی، به فکر خود و خانواده‌ها و کادر درمان باشند تا شاهد ریشه‌کنی این ویروس منحوس باشیم.
یکی دیگر از مدافعان سلامت خراسان جنوبی نیز با اشاره به افزایش حجم کاری با افزایش تعداد بیماران بستری در بیمارستان حضرت ولیعصر(ع) اظهار کرد: رهبر معظم انقلاب اسلامی اعلام کردند “از پرستاران خجالت می‌کشم زمانی که فردی از ماسک استفاده نمی‌کند”؛ از این رو افراد بدون ماسک شرمنده رهبر معظم هستند.
وی با بیان این‌که پروتکل‌های بهداشتی با زدن ماسک تا حد زیادی رعایت می‌شود، افزود: خواسته ما از مردم این است در خانه‌ها بمانند و به محض کوچکترین نشانه بیماری به مراکز درمانی مراجعه کنند.
رسانه‌ها در اطلاع‌رسانی همگام با مدافعان سلامت
مدیراجرایی مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه‌یاران خراسان جنوبی نیز در این دیدار، هدف از این برنامه را تجلیل و بیان خسته نباشید از طرف جامعه رسانه‌ای به فعالان عرصه درمان بیان و اضافه کرد: رسانه‌ها بازهم مسیر اطلاع‌رسانی و همکاری برای مقابله با کرونا و همکاری با بخش درمان را ادامه می‌دهند و از اطلاع‌رسانی در این زمینه کوتاهی نمی‌کنند.
مهدی کاظمی‌فرد با بیان این‌که هدف اصلی ما رساندن پیام کادر درمان به مردم و مسئولان است، گفت: رسانه‌های استان در کنار اطلاع‌رسانی در زمینه‌های مختلف آمادگی دارند که مشکلات و مسائل کادر بهداشت و درمان را مانند گذشته منعکس کنند.
وی با اشاره به فعالیت مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه‌یاران خراسان جنوبی عنوان کرد: این مرکز که متشکل از خبرنگاران و فعالان رسانه‌ای استان است، علاوه بر فعالیت‌های اطلاع‌رسانی و خبری، در حوزه جمع‌آوری و توزیع مواد شوینده، بهداشتی و غذایی برای خانواده‌های نیازمند فعالیت می‌کند.
مدیر اجرایی مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه‌یاران خراسان جنوبی با بیان این‌که رسانه‌ها و خبرنگاران استان از زمان شیوع بیماری کرونا در حوزه اطلاع‌رسانی همگام با مسئولان فعالیت کردند افزود: امروز جهت عرض خداقوت و رساندن پیام کادر درمان به مردم در بیمارستان حضرت ولیعصر(ع) بیرجند حاضر شدیم.
اعلام پشیبانی همه‌جانبه فعالان رسانه‌ای از مدافعان سلامت استان
مسئول بسیج رسانه خراسان جنوبی نیز در این مراسم پزشکان، پرستاران و کادر درمان را بسیجیان واقعی در صحنه دفاع امروز جامعه دانست و گفت: فعالان رسانه‌ای قدردان زحمات شما هستند و برای آگاه‌سازی عمومی مردم به منظور رعایت موازین بهداشتی و کمک به کادر درمان تلاش می‌کنند.
سجاد رضائی ضمن قدردانی از خدمات و زحمات کادر درمان استان تأکید کرد: هدف از این برنامه اعلام پشیبانی همه‌جانبه فعالان رسانه‌ای از مدافعان سلامت استان است و یادآوری این پیام که فعالان رسانه‌ای قدردان زحمات شما هستند و همچنان که تاکنون در راه اطلاع‌رسانی برای مقابله با اپیدمی ویروس کرونا تلاش کرده‌اند، باز عهد می‌بندند که در این زمینه و برای آگاه‌سازی عمومی جامعه و رعایت بیشتر موازین بهداشتی بیش از پیش فعالیت کنند.
وی با قدردانی از همت مردم به ویژه خیّران در تأمین و خرید تجهیزات پزشکی، ماسک و بسته‌های بهداشتی تصریح کرد: همان‌طوری که جامعه پزشکی در دوران دفاع مقدس همراهی خود را با عموم مردم نشان داد، در این ۹ ماه نیز با جهاد مقدس در خط مقدم مبارزه با بیماری کرونا قرار داشته و به سوگند پزشکی خود پایبند بوده است.
طرح شهید حاج قاسم سلیمانی با جدیت در استان اجرا می‌شود
مسئول بسیج سازندگی خراسان جنوبی نیز به فعالیت‌های انجام شده در راستای مقابله با کرونا و فعالیت‌های جهادی انجام شده اشاره و اضافه کرد: طرح شهید حاج قاسم سلیمانی برنامه جدیدی است که به صورت محله‌محور و با تمرکز پایگاه‌های بسیج مساجد تیم‌هایی برای حمایت، مراقبت و نظارت بر پیشگیری از کرونا شروع شده است.
مهدی هنری تصریح کرد: کمیته‌های تخصصی به این منظور شکل گرفته تا با استفاده از ظرفیت گروه‌های جهادی و هماهنگی ستاد مقابله با کرونا با و براساس ظرفیت‌های هر منطقه بتوان برای شناسایی و مهار کرونا در مناطق مختلف اقدام کرد.
در پایان این مراسم از ۵۰ نفر کادر درمان بیمارستان حضرت ولیعصر(عج) بیرجند توسط مرکز نیکوکاری تخصصی رسانه‌یاران و گروه جهادی شهید فرهادی بسیج رسانه استان قدردانی شد.
انتهای پیام/۳/ ۴