کارشناس سیاسی مطرح کرد

تأیید مصوبه اخراج آمریکایی‌ها با حضور میلیونی مردم عراق/ جمهوری اسلامی ایران منشأ تمامی بیداری‌های منطقه است/ شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس عامل وحدت در عراق

مزگی‌نژاد با بیان این‌که دشمنان به این نتیجه رسیدند که منشاء تمامی بیداری‌های منطقه، جمهوری اسلامی است گفت: مردم عراق با حضور میلیونی، مصوبه اخراج آمریکایی‌ها از این کشور را تأیید کردند.

مهدی مزگی‌نژاد کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در خصوص تظاهرات میلیونی مردم عراق جهت اخراج آمریکایی‌ها از این کشور اظهار کرد: بعد از سقوط صدام، آمریکا با حضور در کشور عراق ظلم‌های زیادی به مردم این کشور داشته که مورد قبول مردم نبوده و نیست.
وی افزود: مردم عراق دنبال این بودند که به نوعی آمریکا را از کشور خود بیرون کنند اما با توجه به ضعفی که در وحدت بین مردم این کشور وجود داشت و تسلطی که آمریکایی‌ها بر عراق داشتند شرایط اخراج آمریکایی‌ها از عراق سخت بود.
شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس عامل وحدت در عراق
کارشناس سیاسی بیان کرد: جنایت اخیر آمریکا در عراق که منجر به شهادت سردار سلیمانی و ابومهدی المهندس شد اگرچه حادثه تلخی برای ملت ایران و عراق بود اما برکات زیادی داشت که وحدت و انسجام مردم عراق در مراسم تشییع شهدا و تصمیم قطعی برای برخورد با آمریکا و بیرون‌کردن سلطه‌گران از این کشور را می‌توان نام برد.
مزگی‌نژاد عنوان کرد: مجلس عراق مصوبه‌ای مبنی بر اخراج آمریکایی‌ها از عراق داشت و باید این مصوبه از طرف مردم نیز تأیید می‌شد. لذا روز گذشته جریان‌های سیاسی کشور عراق و تمام مردم این کشور اعم از شیعه، سنی، مسیحی و دیگر مذاهب با حضور در تظاهرات یکصدا خواستار خروج آمریکا از کشورشان شدند.
وی اظهار کرد: مردم در یک حضور میلیونی هم مصوبه مجلس عراق را مجدد تأیید کردند و هم به آمریکایی‌ها اعلام کردند که دیگر جای آن‌ها در عراق نیست و باید از این کشور بروند.
کارشناس سیاسی با اشاره به پیام این تظاهرات، افزود: پیام این تظاهرات این بود که دنیا بفهمد اگر کشوری بخواهد از حضور در کشوری دیگر سوءاستفاده و ظلم کند اخراج خواهد شد.
مزگی‌نژاد گفت: با توجه به تلاش و هزینه‌های زیاد آمریکا در عراق طی سال‌های گذشته برای تصرف منابع عراق طبیعتا این اخراج ضرر هنگفتی را برای آمریکا در پی خواهد داشت.
وی تصریح کرد: امروز با هوشیاری مردم عراق شاهد اخراج آمریکایی‌ها از این کشور هستیم.
کارشناس سیاسی بیان کرد: آمریکا به واسطه خوی استکباری و تکبری که دارد همیشه و همه جا می‌خواهد کدخدا بوده و حرف اول و آخر را در کشورها بزند و ادعا می‌کند هرکس حرفش را قبول نکند با آن برخورد خواهد کرد.
وی ادامه داد: متأسفانه این روحیه ددمنشانه و گرگ‌صفتی آمریکا باعث شده در هر کشوری که حضور پیدا می‌کند و شاهد ایستادگی ملت‌ها است، اقدام به ظلم، کشتار و آدم‌کشی می‌کند تا به قدرت پوشالی خود برسد.
مزگی‌نژاد با بیان این‌که اقدام روز گذشته کشور عراق الگوبرداری از مقاومت و ایستادگی کشور ایران در برابر ظالمان است، تصریح کرد: دشمنان به این نتیجه رسیده‌اند که منشأ تمامی بیداری‌هایی که در منطقه اتفاق می‌افتد جمهوری اسلامی است.
کارشناس سیاسی ادامه داد: امام خمینی (ره) با درایت دینی و سیاسی که داشتند موضوع مبارزه با ظلم را به صورت عملی در صحنه نشان دادند و گفتند اگر ما روی پای خود بایستیم و به داشته‌های خود اتکا کنیم طبیعتا می‌توانیم مسیری که قرآن و اهل‌بیت (ع) برای ما مشخص کردند در عمل طی کنیم و این اتفاق در دنیا افتاد. با پیروزی انقلاب اسلامی و مقاومت در برابر استکبار جهانی ملت‌ها فهمیدند که می‌شود با دست خالی در برابر ظلم ایستادگی کرد.
وی افزود: ان‌شاءالله امیدوار هستیم این مسیر ادامه پیدا کند و باعث اخراج آمریکایی‌ها از منطقه و تحقق فرمایشات مقام معظم رهبری باشد.
مزگی‌نژاد گفت: آن‌چه مشخص است و ثابت شده تنها راهی که می‌توان در مقابل استکبار جهانی ایستاد، مقاومت است و لاغیر. تعامل، سازش، امضای قرارداد و برقراری مراودات نابرابر نه‌تنها برای کشورها سودی نخواهد داشت بلکه آن‌ها را مجبور خواهد کرد مقابل قدرت‌های خود کوتاه بیایند.
کارشناس سیاسی عنوان کرد: تنها راه ایستادگی در مقابل دشمن و دفاع از منافع، مقاومت است و این یکی از ثمرات بزرگ صدور انقلاب اسلامی به کشورهای دنیا است که ان‌شاءالله ادامه داشته باشد و در آینده شاهد شکل‌گیری تمدن اسلامی باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۱۴/ ۴