تأیید همه تصمیمات ترکی در دربی ۸۲/ توصیه اخلاقی داور به بازیکن پرسپولیس

مسئولان کمیته داوران تصمیمات و قضاوت محسن ترکی، داور دربی ۸۲ را تأیید کردند.

به گزارش خاورستان، محسن ترکی برای هفتمین مرتبه دربی پایتخت را روز گذشته سوت زد تا رکوردار قضاوت در این دیدار حساس باشد.
دربی ۸۲ حساس‌ترین، جذاب‌ترین و پرگل‌ترین دربی در سال‌های اخیر بود. با این حال محسن ترکی به خوبی این بازی را قضاوت کرد. فریدون اصفهانیان رئیس کمیته داوران امروز صبح با او تماس گرفت و گفت که در چند صحنه فیلم را باید بازبینی کند و ظهر امروز او به داور دربی تبریک گفت و اعلام کرد تمامی تصمیماتش در دربی ۸۲ صحیح بوده است.
اصفهانیان به ترکی اعلام کرده که هر دو پنالتی دربی و همچنین ۶ گل رد و بدل شده در این مسابقه کاملا سالم بوده است.
محسن ترکی داور دربی با اتکا به تجربه بالایش در قضاوت توانست به خوبی این بازی را سوت بزند او حتی کارهایی انجام داد که فراتر از وظیفه یک داور بود. وقتی در پایان نیمه اول سیدمهدی رحمتی با بازیکنان پرسپولیس درگیری لفظی پیدا کرد این داور مسابقه بود که در شروع مسابقه به بازیکنان پرسپولیس به خصوص محسن مسلمان توصیه کرد که پیش از شروع مسابقه به سمت سیدمهدی رحمتی برود و از او عذرخواهی کند.
ترکی به بازیکن پرسپولیس می‌گوید که این مساله ارتباطی به من به عنوان داور ندارد اما چون شما کم سن‌ وسال‌تر از رحمتی هستید بهتر است شما برای عذرخواهی به سمت او بروید. همین توصیه داور به بازیکن پرسپولیس در شروع نیمه دوم باعث شد از میزان تنش و عصبانیت بازی کاسته شود.
ترکی آنقدر خوب قضاوت کرد که حتی بازیکنان و هواداران استقلال نیز از عملکرد این داور راضی بودند و هیچ کدام از هواداران استقلال به ترکی اعتراضی نکردند؛ نه در میدان و نه خارج از میدان مسابقه و نه حتی در شهر و خیابان همگی قضاوت محسن ترکی را تایید کردند و از انتخاب خوب کمیته داوران برای قضاوت دربی راضی بودند زیرا قضاوت حساس‌ترین دربی ۴۰ سال اخیر فقط اجرای مو به موی مقررات فوتبال نیست بلکه تجربه و مدیریت هم مهم است که ترکی این فاکتورها را داشت و به خوبی قضاوت کرد.
ترکی بعد از دربی هم حاضر به گفت و گو با هیچ رسانه‌ای نشد و بلافاصله تهران را به مقصد مشهد ترک کرد تا به زیارت امام رضا(ع) برود و سپس استراحت کند. او روز پنجشنبه از ترکمنستان به ایران آمد و دربی را قضاوت کرد و اکنون نیاز به استراحت دارد.
انتهای پیام/
منبع:فارس