جدیدترین لابی انتخابات فوتبال؛

تاج با وزارت ورزش بست/ مرد مغضوب گزینه محبوب وزیر

فوتبال ایران در شرایطی پس از 8 سال حضور علی کفاشیان قرار است وارد دور جدیدی از دوران مدیریتی خود شود که بدون شک وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به این انتخابات خواهد داشت.

به گزارش خاورستان، انتخابات فدراسیون فوتبال در حالی قرار است روز هجدهم اردیبهشت برگزار شود که این روزها لابی های مختلفی برای دست یابی به کرسی ریاست انجام گرفته و یکی از اصلی ترین گزینه های این انتخابات نیز مهدی تاج، مرد اصفهانی و رئیس فعلی سازمان لیگ برتر است.

فوتبال ایران در شرایطی پس از ۸ سال حضور علی کفاشیان قرار است وارد دور جدیدی از دوران مدیریتی خود شود که بدون شک وزارت ورزش و جوانان نگاه ویژه ای به این انتخابات خواهد داشت و بیش از هر فدراسیون دیگری، این فدراسیون فوتبال است که برای دولت و فدراسیون فوتبال از اهمیت برخوردار است. همین اهمیت نیز موجب شده تا گمانه زنی ها از همان ابتدا در خصوص گزینه مد نظر وزارت ورزش مورد بحث و بررسی قرار داشت. گزینه ای که حالا برخی تحرکات پشت پرده نشان می دهد که مهدی تاج به وزیر ورزش نزدیک شده و قرار است به عنوان نامزد مورد حمایت این وزارتخانه وارد گود شود.

این در شرایطی است که پیش از این اختلافات جدی میان مهدی تاج و وزیر ورزش به وجود آمده بود و حتی کار تا جایی پیش رفت که علی کفاشیان در یکی از گفتگوهای خود با رضا رشید پور از ماجرای تقاضای وزیر پرده برداشته و گفته بود: “وزیر ورزش تقاضا کرد تاج را برکنار کنیم اما من گفتم از کار او راضی هستم و به کارش ادامه بدهد.”

اما حالا گویا طرفین، گذشته نه چندان دور خود را فراموش کرده و تحت تاثیر لابی های پشت پرده و دولتی، قرار است بر جریانات حاضر در انتخابات فدراسیون فوتبال تاثیر گذاری کنند. این البته در شرایطی است که گذشته فوتبال نشان داده، گزینه مد نظر وزارت ورزش چندان مورد اقبال ۷۴ عضو رای دهنده نبوده است.

همین ۴ سال پیش بود که علی کفاشیان در رقابت با یک گزینه دولتی توانست آرای لازم را به نفع خود کرده و پیروز انتخابات فدراسیون فوتبال باشد. حالا بعد از گذشت ۴ سال از آن زمان، گویا بار دیگر قرار است وزارت ورزش و جوانان به حمایت از یکی از ۳ کاندیدای حاضر در این رقابت بپردازد. مهدی تاج نیز به واسطه ارتباط نزدیک با برخی اعضای دولت و به واسطه همشهری بودن با چند از تن اعضای تاثیرگذار در وزارت ورزش، توانسته خود را به وزات ورزش نزدیک کرده و به عنوان گزینه این وزارتخانه نام خود را مطرح کند.

مهدی تاج در شرایطی به عنوان یکی از گزینه های اصلی جانشینی علی کفاشیان در پست ریاست فدراسیون فوتبال قد علم کرده که یکی از مهمترین مشکلات سال های اخیر فوتبال کشور، عدم وجود نقدینگی لازم و موضوعات اقتصادی بوده است. این در حالی است که مهدی تاج در دوران ریاست خود در سازمان لیگ در پرونده هایی مانند قرارداد با شرکت ایران نوین، ماجرای حق پخش تلویزیونی و قرارداد سامانه پیامکی نشان داده بود که چندان در امور اقتصادی توانایی اداره این ورزش پرطرفدار را ندارد.

بالاخره اما باید گفت که مهدی تاج پاداش و جزاهای همکاری با وزارت ورزش را به جان خریده و قصد دارد با پشتوانه دولت پای به میدان رقابت انتخابات فدراسیون فوتبال بگذارد. مردی که در پاسخ به این پرسش که گفته می شود وزیر ورزش روی او برای ریاست فدراسیون فوتبال نظر دارد، می گوید: این مسائل را باید از خود وزیر بپرسید.
منبع: فردا