در دیداری مطرح شد

تامین اجتماعی از ظرفیت قانونی برای پرداخت بدهی پیمانکاران استفاده کند/۴۷ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند

معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: تامین اجتماعی از ظرفیت‌های قانونی برای پرداخت بدهی پیمانکاران به تأمین اجتماعی استفاده کند.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی استانداری خراسان جنوبی سید کمال الدین میر جعفریان معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی امروز در دیدار با محمدی مدیر کل تأمین اجتماعی استان به مناسبت هفته تأمین اجتماعی خاطرنشان کرد: تأمین اجتماعی می تواند از ظرفیت های قانونی پیش‌بینی شده در بودجه برای پرداخت بدهی‌های پیمانکاران استفاده کند.
وی ادامه داد: همراهی تأمین اجتماعی با کارفرمایان و پیمانکاران برای حداکثر بهره برداری از این ظرفیت ها، در سرعت بخشیدن به روند اجرای پروژه ها و طرح های موجود، تأثیر بسزایی دارد.
معاون هماهنگی امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی گفت: مساعدت برای استفاده حداکثری از ظرفیت‌های قانونی در مهلت‌های تعیین شده، بهترین کمک تأمین اجتماعی به کارفرمایان و پیمانکاران در تسویه بدهی‌های آنهاست.
میرجعفریان بیان کرد: برای حل مشکلات مردم بایستی با انرژی مضاعف و روحیه معنوی و اخلاقی بیشتری کار کنیم.
وی اظهار کرد: اعتقاد دارم هر اقدامی که برای رفاه مردم انجام می‌شود جزو وظایف کاری است و بدون تردید بازخورد این نوع خدمات به خودمان برمی‌گردد.
علیرضا محمدی مدیرکل تأمین اجتماعی خراسان جنوبی نیز در ادامه به تشریح اقدامات این مجموعه در سال گذشته و به ویژه در دوران کرونا پرداخت.
۴۷ درصد جمعیت خراسان‌جنوبی تحت پوشش بیمه تامین اجتماعی هستند
وی با بیان این‌که تعداد بیمه شدگان اصلی در این استان ۱۱۷ هزار نفر است، گفت: در حال حاضر، بیش از ۳۷۱ هزار نفر، معادل ۴۷ درصد جمعیت استان تحت پوشش بیمه تأمین اجتماعی هستند که از این تعداد ۷۰ درصد، جمعیت شهری را شامل می‌شود.
مدیرکل تامین اجتماعی خراسان جنوبی گفت: حذف مراجعه حضوری متقاضیان بهره‌مندی از مزایای مستمری بازنشستگی، افزایش مهلت‌های مربوط به فرایند انعقاد قرارداد و پرداخت حق بیمه بهمن ماه ۱۳۹۸ بیمه شدگان صاحب حرف و مشاغل آزاد ،ادامه بیمه به طور اختیاری ،بیمه شدگان توافقی فعال انفرادی، رانندگان، خادمین ثابت مساجد، باربران، کارگران ساختمانی، قالیبافان و شاغلان صنایع دستی شناسه دار و … تا فروردین ماه ۱۳۹۹ از جمله اقدامات مهم سازمان تأمین اجتماعی در دوران کرونا بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷