معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خبر داد

تامین ۸ دستگاه سونوگرافی پیشرفته برای بیمارستان‌های خراسان‌جنوبی

احمدی گفت: از ابتدای سال جاری هشت دستگاه سونوگرافی پیشرفته برای بیمارستان‌های استان خراسان‌جنوبی نصب و راه‌اندازی شده است.

به گزارش خاورستان، به نقل از روابط عمومی معاونت درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند جلال احمدی معاون درمان دانشگاه از تامین هشت دستگاه سونوگرافی پیشرفته برای بیمارستان‌های استان خبر داد و گفت: از ابتدای سال جاری با وجود تحریم‌های ظالمانه غرب و همچنین محدودیت‌های کار در ایام شیوع کرونا، تامین هشت دستگاه سونوگرافی پیشرفته برای بیمارستان‌های استان خراسان‌جنوبی به همت اداره تجهیزات پزشکی معاونت درمان دانشگاه انجام شده که این دستگاه‌ها عمدتاً در بیمارستان‌های خارج از مرکز استان نصب و راه‌اندازی شده است.
وی افزود: دستگاه سونوگرافی یک دستگاه مهم و حیاتی جهت بررسی بیماران باردار، تصادفی،کووید ۱۹ و … بوده که در تشخیص سریع بیماران کمک شایانی می‌کند.
معاون درمان دانشگاه علوم پزشکی بیرجند عنوان کرد: با تخصیص این دستگاه‌ها دیگر نیازی به اعزام بیماران به مرکز استان جهت انجام سونوگرافی‌های تشخیصی پیشرفته نخواهد بود.
احمدی در خصوص ارزش ریالی دستگاه‌های تحویل شده به شهرستان‌های خراسان‌جنوبی بیان کرد: مجموع ارزش ریالی دستگاه‌های تحویل شده به شهرستان‌های استان در بازار آزاد نزدیک به صد میلیارد ریال است که با پیگیری‌های مکرر صورت گرفته از وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی و همچنین هیات امنای صرفه جویی ارزی در معالجه بیماران، بخشی از این دستگاه‌ها به صورت کاملا رایگان و بخشی دیگر از طریق تامین با ارز دولتی تهیه شده است.
وی اظهار کرد: مبلغ مجموع هزینه شده توسط دانشگاه برای تامین کل این تجهیزات، سرمایه‌ای کمتر از پانزده میلیارد ریال بوده است.
انتهای پیام/۱۲۷