در دیدار نماینده مجلس با رئیس بنیاد برکت استان مطرح شد؛

تاکید بر توزیع عادلانه اعتبارات و اولویت سنجی در مشکلات/ سرمایه گذاری ۷۰۰ میلیاردتومانی برای فرآوری معادن خراسان جنوبی

خسروی بر اولویت سنجی در ارائه تسهیلات و اعتبارات تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه نمی توان یکباره پاسخگوی همه خدمات بود، باید با اولویت بندی مسائل، بیشترین بهره وری را ایجاد کرد و هزینه ها را کاهش داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، صبح امروز، رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با نمانیده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی دیدار کرد.

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در این دیدار، اظهارکرد: امروز سرمایه اصلی جمهوری اسلامی اعتماد مردم است و هر کس؛ از هر راهی که بتواند این اعتماد را افزایش دهد، به نظام و دستاوردهای انقلاب کمک کرده است.

وی با اشاره به توزیع کمک های مومنانه برای نیازمندان توسط بنیاد برکت و ستاد اجرایی فرمان امام، افزود: در خصوص خدمات انقلاب به مردم، باید قدردان امام خمینی(ره) بود، چرا که اگر امام نبود، این ساختارها هم وجود نداشت و در این وضعیت اقتصادی فلج کننده، همین کمک ها هم به مردم نمی رسید.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی تاکید کرد: شیرینی خدمت به مردم و رفع مشکلات آنها، زمانی است که در خدمت و کمک به آنها هم افزایی و تسریع شود و زمان انتظار مردم کاهش یابد که این موضوع باید مورد توجه قرار بگیرد.

خسروی تصریح کرد: باید در توزیع اعتبارات و ارائه تسهیلات، عادلانه و منصفانه عمل کرد و دین خود را به دنیای دیگران نفروخت.

وی همچنین بر اولویت سنجی در ارائه تسهیلات و اعتبارات تاکید کرد و گفت: با توجه به اینکه نمی توان یکباره پاسخگوی همه خدمات بود، باید با اولویت بندی مسائل، بیشترین بهره وری را ایجاد کرد و هزینه ها را کاهش داد.

اجرای ۶۶۷ طرح عمرانی در استان توسط بنیاد برکت

سید مجتبی موسوی رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) خراسان جنوبی هم گفت: بنیاد برکت در خراسان جنوبی خدمات متعددی را در زمینه های عمرانی، اشتغالزایی، سرمایه گذاری و … دنبال کرده است.

وی گفت: این بنیاد در خراسان جنوبی ۶۶۷ طرح عمرانی و زیربنایی را در دنبال کرده است که تاکنون ۴۵۶ طرح اجرا و به بهره برداری رسیده و بقیه طرح ها شامل ۲۶۶ پروژه نیز هم اکنون در حال اجرا است که تا پایان سال ۱۴۰۱ به بهره برداری صددرصد خواهد رسید.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) خراسان جنوبی بیان کرد: از جمله این طرح ها می توان به مدرسه، مسجد، بیمارستان، حوزه علمیه، مجتمع آبرسانی، خانه عالم، کتابخانه، زمین و سالن ورزشی و … اشاره کرد.

موسوی با اشاره به ساخت ۱۴ درمانگاه و بیمارستان محمد رسول الله شهرستان فردوس توسط این بنیاد، گفت: این بیمارستان توسط دولت کلنگ زنی و تنها ۱۰ درصد پیشرفت داشت که در سال ۱۳۹۶ و با اختصاص ۱۳ میلیارد تومان اعتبار، آن را به بهره برداری رساندیم.

وی با اشاره به اجرای طرح های متعدد اشتغالزایی در استان به کمک مجریان و تسهیلگران، ادامه داد: بنیاد برکت در ۲۱ طرح کلان تسهیلات محور با حجم سرمایه گذاری ۳۲۰ میلیارد تومان هم مشارکت کرده و در این خصوص ۳۰ میلیارد تومان تسهیلات به سرمایه گذاران اعطا کرده است.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) خراسان جنوبی با بیان اینکه ۷۰ درصد مردم خراسان جنوبی در رسته کشاورزی و دامداری امرار معاش می کنند، اظهارکرد: خراسان جنوبی با داشتن ۳۰ هزار نفر شتر، ۱۰ درصد کل جمعیت شتر را به خود اختصاص داده است. اما یکی از دغدغه های مهم شترداران استان این بود که شیر تولیدی آنها خریداری نمی شود و به همین دلیل این شیر یا دوشیده نمی شد و یا حاشی مصرف می کرد. به همین دلیل برای رفع این دغدغه، طرح هاب شتر را اجرایی کردیم تا زنجیره ارزش غذایی شتر تکمیل شود.

موسوی گفت: از سال ۹۸ تاکنون، ۲۱۰ میلیارد تومان اعتبار در زمینه پرورش شتر و دام سبک تسهیلات ارائه شده است. همچنین در بحث زیرساختی طرح هاب شتر هم بزرگترین مرکز قرنطینه در روستای حیدرآباد نهبندان در مساحت ۷ هکتار اجرا شده است.

وی با اشاره به وجود میدان دام و کشتارگاه دام نهبندان در بافت مسکونی و شهری و ایجاد دغدغه امنیت سلامت مردم، گفت: بنیاد برکت برای رفع این مشکل، میدان دام را در حاشیه شهر ایجاد کرد که فقط در زمان عید قربان، سه هزار دام در این محل عرضه شد. همچنین در کنار این میدان، کشتارگاه هم ساخته شده که تا دو ماه دیگر به بهره برداری می رسد.

رئیس ستاد اجرایی فرمان حضرت امام خمینی(ره) خراسان جنوبی اظهارکرد: یک خبر خوش برای استان این است که قبل از انتصاب آقای مخبر به عنوان معاون اول دولت سیزدهم، موفق شدیم که قول سرمایه گذاری در بحث فرآوری معادن را بگیریم.

موسوی افزود: هم اکنون هم سرمایه گذاری در بحث معادن در حال انجام است، تاکنون  ۹ محدوده معدنی، شناسایی و خریداری شده که در سال آینده کلنگ زنی و ۷۰۰ میلیارد تومان سرمایه گذاری در این خصوص انجام خواهد شد.

 

انتهای پیام/۷