تاکید مسئولان بر استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب جهت فضای سبز شهر بیرجند

محدوديت آب قابل استفاده درنواحی خشك در سالهای اخیر، استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب جهت فضای سبز شهرهایی همچون شهر بیرجند را تبدیل به دغدغه مسئولان کرده است.

به گزارش خاورستان، محدوديت آب قابل استفاده درنواحی خشك در سالهای اخیر، استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب جهت فضای سبز شهرهایی همچون شهر بیرجند را تبدیل به دغدغه مسئولان کرده است.
در همین راستا مسئولان خراسان‌جنوبی و شهر بیرجند در جلسه‌ای با حضور مدیر عامل آب و فاضلاب کشور به بررسی موضوع استفاده از پساب تصفیه شده فاضلاب جهت فضای سبز شهر بیرجند پرداختند.
در این جلسه که در شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور برگزار شد، معاون عمرانی استانداری خراسان جنوبی، شهرداربیرجند، رئیس شورا و رئیس کمیسیون عمران شورای اسلامی شهر بیرجند و همچنین مدیرعامل آب و فاضلاب شهری خراسان‌جنوبی حضور داشتند.
محمد علی جاوید شهردار بیرجند در این جلسه اظهار کرد: سالانه ۵/۳ میلیون متر مکعب از آب شرب و آب چاه برای فضای سبز شهر بیرجند برداشت می‌کنیم که تنها بخش کمی از فضاهای اختصاص داده شده به فضای سبز شهری را پوشش می دهد.
وی یادآور شد: در صورت تحقق این موضوع می توان امیدوار بود یک نشاط و سرزندگی پایداری به واسطه توسعه فضای سبز شهری در شهر بیرجند ایجاد شود.
لازم به ذکر است در این جلسه تصمیماتی برای تخصیص پساب، طراحی و اجرای خط انتقال گرفته شد و موضوع تخصیص پساب فاضلاب جهت فضای سبز شهر بیرجند مورد بررسی قرار گرفت.
انتهای پیام/ ۱۳۲