استاندار خراسان‌جنوبی:

تا پایان سال جاری مدارس کانکسی در خراسان‌جنوبی حذف شود/ مجهز شدن تمام مدارس استان به سیستم گرمایشی استاندارد تا پایان سال آینده

استاندار خراسان جنوبی گفت: در حال حاضر 58 مدرسه کانکسی در مناطق مختلف استان داریم که باید تا پايان سال مدارس كانكسی استان حذف شود.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمد صادق معتمدیان استاندار خراسان جنوبی بعد از ظهر امروز در شورای آموزش و پرورش خراسان جنوبی با اشاره به اینکه باید برنامه اجرایی و عملیاتی سوادآموزی در استان مشخص شود، اظهار کرد: با مکاتبه کردن برای رفع مشکلات مشکلی نداشته و انجام می‌دهیم اما با مکاتبه مشکلات رفع نشده و باید برای مناطق عشایر و کم برخودار استان دستگاه ها جهت رفع مشکلات بسیج شوند تا شاهد جهشی در راستای بحث سوادآموزی در استان انجام شود.
وی افزود: زیرساخت‌های آموزشی در مناطق عشایری و کم برخوردار به مراتب از روستاها کمتر بوده و مهم‌ترین مطالبه این است که با برنامه‌های عملیاتی آمار بی‌سوادی در استان کاهش پیدا کند.
استاندار خراسان جنوبی در خصوص رفع کمبود فضای آموزشی در سطح استان، بیان کرد: اعتبارات استانی محدود است و باید از ظرفیت بنیاد برکت، بنیاد مستضعفان، آستان قدس و مشارکت خیران در ساخت فضاهای آموزشی استان استفاده کنیم.
معتمدیان تصریح کرد: در حال حاضر ۵۸ مدرسه کانکسی در مناطق مختلف استان داریم که باید تا پايان سال مدارس كانكسی استان حذف شود.
وی در خصوص وجود سیستم گرمایشی استاندارد در مدارس استان نیز تاکید کرد: باید تمام مدارس استان تا پایان سال آینده از سیستم گرمایشی استاندارد برخوردار شود.
انتهای پیام/۱۲۷