معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان جنوبی خبر داد؛

تبدیل خراسان جنوبی به پایگاه بافتهای با ارزش روستایی کشور

مهرافزا گفت: خراسان جنوبی در بردارنده روستاهایی است که هر کدام گنجینه ای از ارزشهای دینی، فرهنگی، تاریخی، معماری و اجتماعی را در خود جای داده است که مجموعه این ارزشها در کنار هم سبب شکل گیری بافتهای ویژه و با ارزش شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، در دیدار مدیران کل بنیاد مسکن و میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری استان، بحث تبدیل خراسان جنوبی به پایگاه بافت های با ارزش روستایی کشور، مطرح گردید و شکل جدیدی به خود گرفت.

ابوالفضل مهرافزا معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان جنوبی در این خصوص اظهار کرد: خراسان جنوبی در بردارنده روستاهایی است که هر کدام گنجینه ای از ارزشهای دینی، فرهنگی، تاریخی، معماری و اجتماعی را در خود جای داده است که مجموعه این ارزشها در کنار هم سبب شکل گیری بافتهای ویژه و با ارزش شده است.

وی افزود: این ارزشمندی می تواند کل مجموعه بافت قدیم روستا را در بر گرفته و یا قسمت خاصی از آن را شامل شود.

معاون عمران روستایی بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان خراسان جنوبی بیان کرد: چند وقتی است که طرح تبدیل استان خراسان جنوبی به پایگاه بافتهای باارزش روستایی کشور، در مجموعه بنیاد مسکن انقلاب اسلامی استان در حال بررسی و پیگیری است که این مهم در نشست مدیران کل بنیاد مسکن و میراث فرهنگی استان شکل تازه ای به خود گرفت و مقرر شد این موضوع با همکاری این دو سازمان، بویژه با استفاده از توانایی و همکاری نهادهای روستا و دفتر امور روستایی استانداری وارد مرحله اجرایی گردد.

مهرافزا عنوان کرد: تاکنون در ۵ روستای خراسان جنوبی بهسازی بافت با ارزش و هدف گردشگری روستاهای فورگ، خور، نایبند، چنشت و کریمو با اعتباری بالغ بر ۷ میلیارد و ۷۷۳ میلیون تومان انجام شده است.

وی اظهار کرد: در سال ۱۴۰۰ نیز مبلغ ۲ میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان برای ادامه بهسازی بافت با ارزش روستاهای چنشت و نایبند در نظر گرفته شده است که در حال اجرا می باشد.

انتهای پیام/۱۲۷