سیاسی‌کاری با دست‌کاری در آمار؛

تحریف واقعیت انتخابات ۹۶ شهرستان قاین توسط استانداری خراسان جنوبی + تصاویر

پرتال استان خراسان جنوبی که برای معرفی هر شهرستان است و اخبار مرتبط با فرمانداری شهرستان‌ها را منتشر می‌کند، در شهرستان قاین با سیاسی‌کاری و دست‌کاری در آمار، اقدام به تحریف واقعیت انتخابات 1396 کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، شهرستان قاین، دومین شهرستان پرجمعیت استان خراسان جنوبی به مرکزیت شهر قاين در شرق ايران قرار دارد و از شرق به شهرستان زيرکوه و از شمال به استان خراسان رضوی، از غرب به شهرستان سرايان و از جنوب به شهرستان‌ بيرجند محدود شده است.
شهرستان قاین با سبقه تاریخی به عنوان شهر دارالمومنین و شهر فرهنگی و انقلابی شناخته می‌شود که حضور مردم این شهرستان در تمامی عرصه‌های انقلاب و نظام کم‌نظیر است. ۲۲ آذرماه به مناسبت شهادت پنج شهید والامقام در دوران پیروزی انقلاب اسلامی از این شهرستان، به نام شهر قاین نامیده شده است.
خدمات و اقدامات خوبی به برکت انقلاب و نظام اسلامی در شهرستان قاین که به پایتخت طلای سرخ مشهور است، صورت گرفته است اما مشکلات فراوانی در حوزه‌های زیرساختی و به خصوص در بخش کشاورزی و دام‌داری دارد که طی چند سال اخیر مسئولان وعده‌های فراوانی برای حل مشکلات مردم داده‌اند اما اقدامی صورت نگرفته است.
علی‌رغم کم‌توجهی برخی از مسئولان استان و شهرستان به مشکلات مردم در دولت یازدهم و دوازهم، در حوزه سیاسی‌کاری در شهرستان فعالیت‌هایی صورت می‌گیرد که نمونه آن در پرتال استان خراسان جنوبی در بخش معرفی شهرستان قاین، قابل مشاهده است که نشان از خودشیرینی مسئولان استان و شهرستان قاین به دولت حسن روحانی است. در این مطلب، تعداد آرای مردم شهرستان قاین به دولت دوازدهم دست‌کاری شده است.
در این مطلب آمده ، «مردم قدرشناس شهرستان قاینات در تمام رویدادهای اجتماعی و سیاسی و حمايت از ارکان نظام همواره پيش قدم بوده، بطوری که يکی از بالاترين ميزان مشارکت‌های مردمی در انتخابات مختلف بويژه انتخابات اخير رياست جمهوری و رأی به سکان‌دار دولت تدبير و اميد جناب آقای دكتر روحانی مربوط به شهرستان قاينات بوده است.»
طبق آمار وزارت کشور در انتخابات سال ۱۳۹۶ از مجموع ۶۸ هزار و ۸۵ رأی ماخوذه شهرستان قاینات، آرای حسن روحانی ۱۸ هزار و ۲۸۱ رای و آرای آیت‌الله رئیسی ۴۸ هزار و ۴۷۲ رأی بوده است.
بعد از انتشار این موضوع در فضای مجازی، یکی از فعالان فضای مجازی به این موضوع واکنش نشان داد و نوشت: مگر دولت دوازدهم چه اقدام و کمکی برای شهرستان قاین داشته است که مسئولان شهرستان قاین به دروغ باید با رأی مردم، خودشیرینی کنند.
به گفته این شهروند؛ سابقه مردم قاینات از قبل انقلاب تاکنون در حوزه سیاسی و اجتماعی، روشن است و هیچ‌وقت گول بازی‌های برخی سیاسیون را نخورده‌اند و همیشه راه انقلاب، ولایت و شهدا را پیش گرفته و پشتیبان بلافصل رهبری هستند.
بنابراین گزارش؛ مسئولان شهرستان قاین و استان خراسان جنوبی بهتر است به جای این خودشیرینی‌ها برای آقای روحانی، مشکلات مردم را پیگیری و حل کنند.
انتهای پیام/۳/ ۴