نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی:

تحریم‌های آمریکا؛ لیست اقتدار و توانمندی‌های ما است/ مردم خواهان ورود نهادهای انقلابی برای اتمام کارها هستند

نخعی با بیان این‌که هر جا پیشرفت کردیم، ما را تحریم کردند گفت: لیست تحریم‌های آمریکا، لیست اقتدار و توانمندی‌های جمهوری اسلامی است که می‌توان به نوعی به آن افتخار کرد.

مصطفی نخعی نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، با اشاره به اینکه یکی از مهم‌ترین عواملی که سبب شده انقلاب اسلامی بعد از ۴۲ سال همچنان باعزت پابرجا بماند؛ اتکا به توانمندی‌های داخلی و جایگاه ارزشمند ولایت فقيه بوده است، اظهار کرد: هم‌اکنون می‌بینیم بسیاری از کشورها که هیچ گونه تحریم نداشته و روابط خوبی با دنیای غرب دارند، اما وضعیت آن‌ها بسیار نامطلوب است.
وی افزود: در این خصوص مشخص است که دشمنی غرب و در رأس آن آمریکا، دشمنی با عزت و توانمندی ایران است. هر جا که ما پیشرفت کردیم آن‌ها ما را در آن زمینه مورد تحریم قرار دادند.
لیست تحریم‌های آمریکا؛ لیست اقتدار و توانمندی‌های ما است
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی تصریح کرد: در واقع لیست تحریم‌های آمریکا، لیست اقتدار و توانمندی‌های جمهوری اسلامی است که می‌توان به نوعی به آن افتخار کرد.
نخعی گفت: ولایت فقيه ستون خیمه و ناخدای کشتی این انقلاب و نظام است، همانطور که تاکنون فتنه‌های متعددی رخ داده است که گذشتن از این فتنه‌ها، تنها با درایت و حضور ولی فقیه حاکم بوده است، امیدواریم این حضور همیشه مستدام باشد.
موازی‌کاری؛ علت اصلی مشکلات امروز
وی با بیان اینکه به نظر من هم‌اکنون علت اصلی مشکلات و کاستی‌های اقتصادی جامعه موازی‌کاری است، افزود: در بسیاری از موارد، برای یک کار، سازمان‌های زیادی صاحب نظر هستند و مسئولیت دارند، اما در عمل هیچ کدام وارد حل بحران نمی‌شوند، چون نه مسئولیت همه کار را دارند و نه اعتبارات آن و نه همبستگی و هماهنگی لازم را.
عضو کمیسیون انرژی مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: با برگزاری جلسات متعدد و فراسازمانی، این موضوع در حال آسیب‌شناسی است و مشکلات زیادی در حال سامان یافتن است‌. البته این موضوع باید قانونی باشد و مسئولیت افراد مشخص شود تا واحدهای مربوطه، راه فرار از مسؤلیت نداشته باشند.
نخعی تأکید کرد: برای حل این مشکلات باید از مدیریت جهادی بهره برد که از نظر بنده، مدیریت جهادی یعنی فعالیت بی‌دریغ و شبانه‌روز و همچنین گذشتن از منیت‌ها؛ برای حصول نتيجه و شیرین کردن کام مردم.
وی در خصوص مطالبه مردم از مسئولان برای حل مشکلات، گفت: مطالبه از مسؤلان می‌تواند از هرگونه فساد جلوگیری کند و عدالت‌ اجتماعی را در بر داشته باشد. مسؤلان نیز باید پاسخگوی مطالبات مردم باشند، چراکه این کشور متعلق به مردم است و هدف از انقلاب آن‌ها هم همین بود. البته منویات مقام معظم رهبری هم می‌تواند در این خصوص راهگشا و راهنمای مسیر برای همه مسئولان باشد.
کارنامه مثبت بسیج و سپاه طی عمر انقلاب اسلامی
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی در خصوص نقش نهادها و نیروهای انقلابی از جمله بسیج و سپاه در دفاع و حمایت از انقلاب و مردم در عرصه‌های مختلف سازندگی، دفاع مقدس، محرومیت‌زدایی، بیماری کرونا، تحریم اقتصادی و آشوب‌های ضدامنیتی، اظهار کرد: علی‌رغم تخریب‌های فراوان و متعدد، اما این نهادهای انقلابی در طول ۴۲ سال گذشته کارنامه بسیار ارزشمندی را از خود به ثبت رسانده‌اند و افتخارات و خدمات آن‌ها کاملا مشخص و مبرهن است. اکنون نیز برای به سرانجام رساندن هر کاری، مردم خواهان ورود نهادهای انقلابی و قرارگاه سپاه هستند که این موضوع پاسخ جایگاه این نهادها در نزد مردم است.
نخعی با اشاره به شخصیت‌های تأثیرگذار در مسیر انقلاب اسلامی از جمله شهید سلیمانی و مرحوم علامه مصباح‌یزدی، گفت: شهید سلیمانی نماد سرباز ولايت فقيه بودن و حضرت آیت‌الله مصباح‌یزدی نیز نمونه بی‌نظیر ولایت‌پذیری بود و همیشه در مقام عالی علمی و فقهی، همواره جایگاه ولایت فقيه را حفظ و صیانت کرد که ما نیز باید این عمل ایشان را مصداق علم و عمل در نظر بگیریم.
ترک فضای حساس رسانه؛ اشتباهی بزرگ
وی با اشاره به تلاش دشمن برای جنگ رسانه‌ای و محاصره تبلیغاتی برای تصویرسازی غلط از جمهوری اسلامی برای مردم ایران و دنیا، ادامه داد: فضای رسانه بسیار حساس و وسيع است و ترک این فضا اشتباه بسیار بزرگی است، زیرا دشمن دست از تخریب بر نخواهد داشت و در این زمینه با راحتی بیشتری به دشمنی‌هایش ادامه خواهد داد.
نماینده مردم نهبندان و سربیشه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر این‌که وظیفه ما روشنگری بیش از پیش است، اظهار کرد: نباید از عمل دشمن غافلگیر و ناراحت شد؛ چراکه کار دشمن، دشمنی است. اما حُسن این دشمنی، نشان دادن نقاط ضعف است که در این خصوص باید با مراقبت و جلوگیری از گسترش ناامیدی در بین مردم، نقاط ضعف را حل و نقاط قوت را بیشتر منعکس کرد.
نخعی تصریح کرد: رسانه‌ها و فعالان فضای مجازی باید در خصوص انعکاس نقاط قوت، بیش از پیش به این موضوع ورود کنند. در واقع امروز؛ پیروزی در جنگ رسانه‌ می‌تواند به پیروزی در سایر موارد نیز بیانجامد، به همین دلیل مسئولیت سنگینی به دوش ما ست.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴