امام جمعه طبس:

تحریم‌های آمریکا ناشی از عدم‌تحمل پیشرفت ایران است/ آمریکا در عرصه بین‌المللی منزوی‌تر می‌شود

حجت‌الاسلام محمدی گفت: در حالی که آمریکا ادعای حمایت و دفاع از حقوق انسان‌ها و به خصوص مردم ایران را دارد، اما در مقابل ساخت واکسن کرونا توسط دانشمندان ایرانی که اقدامی برای خدمت همگانی به جامعه است، دست به تحریم زد.

حجت‌الاسلام و المسلمین محمدرضا محمدی امام جمعه طبس در خصوص تحریم ستاد اجرایی فرمان امام خمینی(ره) و موسسه شرکت دانش بنیان برکت در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: با توجه به سابقه طولانی و خصومت‌های دیرینه نظام سلطه به خصوص آمریکا با جمهوری اسلامی، تحمل رشد و بالندگی ایران برای این نظام های استکباری سخت است.
وی افزود: در واقع آمریکا وقتی می بیند که کشوری که روزی مستعمره و تحت سلطه، ظلم و نوکری او بوده، امروز به مراحل بالای رشد و پیشرفت در همه عرصه های علمی و فناوری رسیده است، نمی تواند تحمل کند. به همین دلیل آمریکایی که به ظاهر ادعای حقوق بشر و انسانی دارد، هر روز و به بهانه های مختلف، تحریم هایی را علیه این نظام ایجاد می کند که البته نشانه حماقت اوست و در واقع خودش را محکوم می کند.
امام جمعه طبس بیان کرد: در حالی که آمریکا ادعای حمایت و دفاع از حقوق انسان ها و به خصوص مردم ایران را دارد، اما در مقابل ساخت واکسن کرونا توسط دانشمندان ایرانی که اقدامی برای خدمت همگانی به جامعه است، دست به تحریم زد.
حجت‌الاسلام محمدی گفت: این تحریم حاکی از این است که آمریکا با دانش و فناوری مخالف است و هر جایی که منافع مردم و ملتی وجود داشته باشد، با آن مقابله می کند.
وی با اشاره به اینکه شیطنت آمریکا و نظام سلطه و خصومت و دشمنی آن با ایران برای افزایش فشار و ستم عامل این تحریم است، تصریح کرد: در واقع آمریکا با این خیال واهی که اگر ایران را تحت فشار قرار دهد، تسلیم خواهد شد، دست به این اقدام زده است.
آمریکا در عرصه بین‌المللی منزوی‌تر می‌شود
امام جمعه طبس ادامه داد: این در حالی است که ملت ایران، ملتی آزاده و به قول شهید سلیمانی ملت شهادت و امام حسین(ع) است و در این مکتب یاد گرفته که نه ظلم کند و نه زیر بار ظلم برود و تنها در مسیر رشد و بالندگی در همه عرصه ها حرکت کند.
حجت‌الاسلام محمدی با تاکید بر اینکه این تحریم آمریکا نیز قطعا بی نتیجه است و باعث شکست و انزوای بیشتر او در عرصه های بین المللی می شود، اظهار کرد: مردم دنیا فهمیده اند و امیدوارم که حاکمان ظالم دنیا نیز بفهمند که آمریکا برای ملت ها کاری نمی کند و فقط دنبال قدرت طلبی و منافع مادی و قدرتی خودش است.
وی یادآور شد: متاسفانه اکنون برخی از افراد تاثیرگذار و به نام جمهوری اسلامی که زمانی مطرح بوده اند، خواستار این بودند که ترامپ رأی بیاورد تا فشارها علیه ایران بیشتر و تغییر سیاست ایجاد شود. این چهره ها ممکن است هنوز هم امید داشته باشند که نظام آمریکا با این تحریم ها و فشارها باعث تغییر نظام شود. اما تجربه ۴۲ ساله از ابتدای انقلاب تاکنون، نشان داده که هر چه فشارها علیه کشور بیشتر شده، ملت دشمن را بهتر و بیشتر شناخته و ماهیت آمریکا بر هر انسان عاقلی آشکار شده است.
مسئولان دنبال خنثی‌سازی تحریم باشند
امام جمعه طبس با اشاره به اینکه آمریکا به فکر منافع ملت ها نیست، گفت: همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، از دشمن انتظاری جز دشمنی نیست، اما برخی هنوز دل در گرو آمریکا دارند و او را فرشته نجات تلقی می کنند. از طرف دیگر بیشتر مردم و مسئولان این موضوع را به خوبی درک کرده اند و آرمان امام خمینی(ره) و رهبر معظم انقلاب را در دستور کار قرار داده اند.
حجت‌الاسلام محمدی با بیان این‌که خوشبختانه هر روز ماهیت آمریکا و ظلم‌ها و جنایات او بیشتر رو می‌شود، افزود: امیدوارم مسئولان با افزایش بصیرت و هوشیاری خود دسیسه های دشمن را بشناسند و بدانند که کلید حل مشکلات در داخل کشور است و باید به جای تمنا از دشمن به نیروی جوان توانمند داخل تکیه کرد.
وی بیان کرد: همانطور که مقام معظم رهبری تبیین کردند، مسئولان باید دنبال خنثی کردن تحریم باشیم نه رفع آن؛ چرا که رفع تحریم در دست دشمن است و طی سالهای اخیر نه تنها تحریم ها را رفع و کم نکرده است، بلکه بیشتر هم کرده است. اما می توان با تدابیری این تحریم ها را خنثی و بی اثر کرد.
امام جمعه طبس تاکید کرد: تجربه در عرصه های فناوری، تسلیحات، نانو و … نشان داده که علی رغم تحریم ها، اما رشد و پیشرفت ایران در همه عرصه ها او را به قدرت رسانده است و اکنون نیز این کشور در زمینه ساخت واکسن کرونا، همراه با تمام کشورهای پیشرفته دنیا حرکت کرده و به نتایج موفقیت آمیزی رسیده است.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴