امام جمعه نهبندان:

تحریم‌های جدید آمریکا ناشی از بزدلی و شکست آن‌هاست/ بلای آمریکایی‌ها به خودشان برگشته است

حجت‌الاسلام خزائی گفت: تحریم‌های جدید آمریکا ناشی از شکست و بزدلی آن‌هاست، چراکه وقتی آمریکایی‌ها دیدند که نمی‌توانند جلوی پیشرفت علمی ایران را بگیرند، دست به تحریم زدند.

حجت‌الاسلام و المسلمین عباسعلی خزائی امام جمعه نهبندان در خصوص تحریم ستاد اجرایی فرمام امام خمینی(ره) و موسسه شرکت دانش بنیان برکت، در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: بعد از ساخت موفقیت آمیز واکسن کرونا، دولت آمریکا چند نفر از جمله آقای مخبر را در لیست تحریم خود قرار داد که این رفتارها و اقدامات ناشی از شکست و بزدلی آنهاست. چرا که وقتی آمریکایی ها دیدند که نمی توانند جلوی پیشرفت علمی ایران را بگیرند، دست به تحریم زدند.
وی افزود: علی رغم مشکلاتی که بر اثر تحریم ها ایجاد می شود، اما این تحریم ها برای جمهوری اسلامی تبدیل به فرصت و برای آمریکایی ها مایه سرشکستگی خواهد بود.
امام جمعه نهبندان با بیان اینکه هدف از این اقدامات توسط آمریکایی ها این است که می خواهند به نوعی شکست خود را جبران کنند گفت: واکسن کرونای تولید آمریکا در مرحله آزمایشی و بالینی، تاکنون کشته های زیادی را داشته و افرادی را هم دچار آسیب کرده که این موضوع شکست بزرگی برای اوست.
حجت‌الاسلام خزائی ادامه داد: اما در جمهوری اسلامی، واکسنی که تحت نظر ستاد فرمان امام خمینی(ره) ساخته شده، موفقیت آمیز بوده که این مایه اقتدار جمهوری اسلامی و شکست آمریکا است.
وی تصریح کرد: تحریم های جدید، در حالی که به نوعی سرپوش گذاشتن بر شکست آمریکا است اما تاثیر خاصی برای جمهوری اسلامی ندارد و فقط تولید خوراک و ایجاد جو روانی برای دولت و جامعه آمریکا است.
امام جمعه نهبندان با اشاره به اینکه وضع این تحریم ها توسط آمریکا، در جمهوری اسلامی اثر مثبتی دارد، اظهار کرد: از جمله آثار آن می توان به شناخت مردم نسبت به دشمنی آمریکا، ایجاد تلنگر برای افرادی که دل در گرو غرب دارند، هوشیاری افرادی که خواهان مذاکره با آمریکا هستند و در نهایت اتحاد بیشتر ملت ایران می شود.
حجت‌الاسلام خزائی تاکید کرد: وضع این تحریم ها شاید وقفه کوتاهی در پیشرفت علمی کشور ایجاد کند، اما در نهایت به نفع جمهوری اسلامی خواهد بود. همانطور که تاکنون افراد تاثیرگذار در حوزه های مختلف کشور بارها اعلام کرده اند که اگر تحریم ها وجود نمی داشت، موفقیت های حاصل شده به دست نمی آمد.
وی ادامه داد: در واقع این تحریم تبدیل به فرصت شده و در حوزه های مختلف موفقیت هایی ایجاد می کند که نمونه بارز آن رزمایش اخیر و آزمایش موشک با برد هزار و ۸۰۰ کیلومتر بود که چشم دشمن را خیره کرد و چشم روشنی هم برای ملت ایران بود.
امام جمعه نهبندان یادآور شد: این موشک ها در شدیدترین تحریم های نظامی و موشکی ساخته شده و از فرصت تحریم ها استفاده و موفقیت حاصل شد. قطعا کارها و موفقیت های دیگر از ساخت موشک نقطه‌زن آسان‌تر خواهد بود.
حجت‌الاسلام خزائی اظهار کرد: آمریکا امروز دچار مسائل داخلی خودش است، طوری که واشنگتن به یک پادگان بزرگ تبدیل شده و آمریکایی ها آبروی دموکراسی و انتقال قدرت را بردند.
وی گفت: تاکنون حتی در کشورهای اشغالی مانند عراق و افغانستان این نوع شرایط انتقال قدرت بی سابقه بوده و این قدر نظامی گری وجود نداشته است. اما آمریکایی هایی که تاکنون چنین شرایطی را تجربه نکرده بودند، حالا آش دستپخت خودشان را می خورند و بلایی که می خواستند سر کشورهای آسیای میانه بیاورند، به خودشان برگشته است.
انتهای پیام/۷/ ۱۴/ ۴