امام جمعه موقت بیرجند:

تحریم ستاد اجرایی حضرت امام (ره) فقط به دلیل دشمنی آمریکا با ایران است/ ایران اسلامی ذره‌ای از اقتدارش عقب‌نشینی نمی‌کند

حجت الاسلام نوفرستی به تحریم واکسن ساخت شده توسط بنیاد برکت از سوی آمریکا طی روزهای اخیر اشاره کرد و گفت: دشمن فقط به خاطر دشمنی با کشور ما ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را تحریم کرده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، حجت الاسلام و المسلمین غلامحسین نوفرستی قائم مقام نماینده ولی فقیه در خراسان‌جنوبی و امام جمعه موقت بیرجند در خطبه‌های امروز نماز جمعه بیرجند، اظهار کرد: استکبار جهانی و مخالفان اسلام دشمن‌اند و از دشمن توقعی به جز دشمنی نیست.
وی افزود: در قرآن به خود مسلمانان و آنهایی که سر سفره دین بزرگ شدند نیز توصیه به مراقبت شده است.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به ماه بهمن و پیروزی انقلاب اسلامی، بیان کرد: رسالت سپاه، ارتش و سایر ارگان‌های نظامی محدود به ایران نیست و هر جا نیاز که به کمک داشته باشد اسلام می‌گوید باید کمک کرد.
حجت الاسلام نوفرستی عنوان کرد: متاسفانه آن عده‌ای که با دلدادگی و سرسپردگی در برابر اربابانی که ادعای کدخدایی جهان را دارند، به بیگانه، آمریکا، رژیم صهیونیستی و بیگانگان دل می‌سپارند باید بدانند که حدود الهی را رعایت نمی‌کنند.
وی با اشاره به بیانات مقام معظم رهبری، اظهار کرد: یکی از خواسته‌هایی که دین از متدینین دارد این است که مرزهای دین رعایت شود؛ افکار، سخن، رفتار، عمل و حفظ ارزش‌های دینی باید در نگاه و چهارچوب دین و اسلام باشد.
امام جمعه موقت بیرجند به سخنی از سردار شهید حاج قاسم سلیمانی اشاره کرد و گفت: این شهید همیشه با استناد به سخنی از امام صادق (ع) می‌گفت: اگر کسی از خدا بترسد همه چیز از او هراس دارد.
حجت الاسلام نوفرستی به واکسن‌هایی که برای بحث بیماری کرونا مطرح و ساخته شده، اشاره کرد و افزود: مراکز پژوهشی در ایران نیز به دنبال ساخت واکسن بوده و هستند و برخی از کشورهای خارجی نیز مدعی ساخت واکسن هستند که از جمله آنها آمریکا، انگلیس و فرانسه هستند.
وی خاطر نشان کرد: طی روزهای گذشته کشور فرانسه اعلام کرد برخی از افرادی که واکسن خارجی را دریافت کردند دچار مشکلاتی شدند.
امام جمعه موقت بیرجند به بیانات مقام معظم رهبری در ۱۹ دی ماه طی دیدار با مردم قم که به صورت مجازی برگزار شد اشاره کرد و گفت ایشان در این دیدار فرمودند: بارها گفته شده که به آمریکا و انگلیس اعتمادی نیست و اینها قصد دارند واکسن خود را روی مردم ما آزمایش کنند و همچنین ایشان تاکید کرده و دارند که واکسن از این کشورها دریافت نشود. ایشان در قسمت دیگری از سخنان خود گفتند: البته من به فرانسه هم خوش بین نیستم چراکه آمریکا در بحث ورود خون های آلوده به ایدز نیز در کشور ما نقش دارد.
حجت الاسلام نوفرستی به تحریم واکسن ساخت شده توسط بنیاد برکت از سوی آمریکا طی روزهای اخیر اشاره و تصریح کرد: دشمن فقط به خاطر دشمنی با کشور ما ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) را تحریم کرده است لذا در نگاه‌ها به بیگانه باید دقت شود و آگاه باشیم که بیگانه‌ها نتوانند روی تفکرات ما و کشورمان اثر سوء بگذارند.
وی خاطرنشان کرد: طی دو هفته آخر دی ماه رزمایش نیروهای مسلح در سطح گسترده‌ای در منطقه برگزار شد که زمان، گسترش و منطقه جغرافیایی این رزمایش بسیار مهم بود.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: گسترش این رزمایش و مناطق جغرافیایی که زیر سیطره این رزمایش بود نشان داد که گسترده ترین رزمایش در این ایام بوده و برای اولین بار این رزمایش توسط سپاه و ارتش انجام شد.
حجت الاسلام نوفرستی گفت: معمولا در برخی از رزمایش‌ها تمام مجموعه ها بکار گرفته می‌شود اما در این رزمایش بر توان موشکی و پهبادی کشور متمرکز بود که این نشان از قدرت و اقتدار کشور است.
وی با بیان این‌که زمان این رزمایش نیز مهم بود، تصریح کرد: این رزمایش زمانی برگزار شد که بحث جابجایی رئیس جمهور آمریکا بود. در چنین زمانی که دشمن به دنبال دشمنی و رخ نمایی است و گمان می‌کرد پس از شهادت شهید سلیمانی می‌تواند در کشور ما به اهداف خود برسد، این رزمایش توان نظامی ما را به رخ دنیا کشید و به همه اثبات کرد که ایران اسلامی توان مقابله با دشمن را دارد.
امام جمعه موقت بیرجند بیان کرد: در این روزهایی که نیروی جبهه مقاومت انسجام به خود گرفته است این رزمایش به جبهه مقاومت نیز نشان داد که ایران قدرت دارد و از این جبهه حمایت خواهد کرد.
حجت الاسلام نوفرستی گفت: این رزمایش برای عده‌ای که این روزها بحث برجام دو، سه و … را مطرح می‌کند پیام روشنی به دشمنان خارجی و ایادی داخلی آنها داشت و نشان داد که کشور ایران در بحث اقتدار، توان پهبادی و موشکی که قدرت بازدارندگی دارد ذره‌ای عقب نشینی نخواهد کرد.
وی تاکید کرد: نسخه علاج مشکلات کشور روحیه جهادی، مقاومت و درس گرفتن از روحیه شهید حاج قاسم سلیمانی، است.
امام جمعه موقت بیرجند با اشاره به ۷ بهمن ماه همزمان با ۱۳ جمادی الثانی که روز شهادت حضرت ام البنین و روز تکریم مادران شهدا است، افزود: مقام معظم رهبری به مناسبت این روز گفتند: به خانواده هاشهدا، پدر، مادر، خواهر و برادر شهدا اعلام می‌کنم که این روحیه معنوی را برای خود حفظ کنید همانگونه که تاکنون حفظ کرده‌اید.
انتهای پیام/۱۲۷