سرپرست پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی مطرح کرد

تحصیل ۵۵۷ دانشجو در پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان بیرجند/ اختصاص ۱۱ میلیارد تومان اعتبار ملی جهت ساخت دانشگاه فرهنگیان

باقرزاده گفت: در حال حاضر ۵۵۷ دانشجو در مقطع کارشناسی در پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان بیرجند مشغول به تحصیل می‌باشند که از این تعداد ۲۰۰ نفر جز رتبه‌های برتر و زیر هزار کنکور سراسری هستند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، زهره باقرزاده سرپرست پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی امروز در نشست خبری با اصحاب رسانه با بیان این‌که تعلیم و تربیت در خراسان جنوبی قبل از تأسیس مدارس به سبک نوین بر عهده مکتب خانه بود که روحانیون نقش مؤثری در این زمینه داشتند، اظهار کرد: در نتیجه تأسیس مدرسه شوکتیه در بیرجند همزمان با دارالفنون فارغ التحصیلان این مدرسه معلمانی شدند که توانستند مدارس زیادی را راه‌اندازی کنند.
وی افزود: در حال حاضر ۵۵۷ دانشجو در مقطع کارشناسی در پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان بیرجند مشغول به تحصیل می‌باشند که از این تعداد ۲۰۰ نفر جز رتبه‌های برتر و زیر هزار کنکور سراسری هستند.
سرپرست پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی با بیان این‌که این دانشجویان در چهار کد رشته تاریخ، جغرافیا، آموزش ابتدایی و آموزش علوم اجتماعی تحصیل می‌کنند، بیان کرد: با توجه به کمبود معلم در استان ظرفیت پذیرش دانشگاه‌های فرهنگیان به صورت فزاینده ای افزایش پیدا کرده و این در حالی است که در بخش زیرساختی هیچ تغییری در سالیان اخیر نداشته ایم.
باقر زاده با اشاره به این‌که از حدود ۱۰ سال قبل زمینی برای احداث دانشگاه فرهنگیان از سوی استان اختصاص یافته بود که به دلیل موانع زیادی از جمله کمبود اعتبارات و همچنین طرح مشکلات فنی از سوی برخی این پروژه اجرایی نمیشد، گفت: خوشبختانه مشکل زمین برای احداث دانشگاه رفع شده و از سوی مرکز نیز اعتبار خوبی برای این پروژه در نظر گرفته شده است.
وی بیان کرد: همچنین ۱۱ میلیارد تومان اعتبار ملی برای احداث این پروژه اختصاص پیدا کرده که در مرحله نخست پنج میلیارد تومان از این مبلغ تخصیص یافته و در حال تهیه طرح برای آغاز عملیات اجرایی هستیم.
سرپرست پردیس خواهران دانشگاه فرهنگیان خراسان جنوبی اظهار کرد: این پروژه در مرحله نخست در دو بخش آموزشی و خوابگاهی احداث می‌شود و برای ساخت سایر بخش‌ها از جمله سالن‌های ورزشی، کتابخانه و سوله نیاز به همراهی استان و خیران هستیم.
باقر زاده افزود:در سال‌های اخیر به لحاظ ساختاری، محتوایی و فیزیکی تغییراتی در دانشگاه فرهنگیان ایجاد شد و مقارن شدن این تغییرات با سند تحویل بنیادین و اسناد بالادستی در کنار کمبود زیرساخت‌ها کار در این دانشگاه را سخت‌تر کرد اما با موفقیت در حال عبور از این برهه سخت هستیم و با پیگیری‌ها و تلاش‌های متعدد و همچنین همراهی خوب مسئولان استانی، شهرستانی و همچنین مسئولان مرکز دانشگاه فرهنگیان به روزهای خوب خود نزدیک شده و جایگاه خود را پیدا کرده است.
انتهای پیام/۱۲۷