معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی مطرح کرد

تحصیل۱۴هزار دانش‌آموز خراسان‌جنوبی در مدارس حاشیه جاده‌ها

زمانی گفت: حدود 14 هزار دانش‌آموز دختر و پسر استان در دوره‌های مختلف تحصیلی در 250 آموزشگاه واقع در حاشیه جاده‌های اصلی تحصیل میکنند.

به گزارش خاورستان، محمد زمانی معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی روز گذشته در آیین نکوداشت هفته ایمنی حمل و نقل جاده ای که به صورت ویدئو کنفرانس و در بستر شبکه شاد برگزار شد، اظهار کرد: سند تحول بنیادین فرهنگ ساز و محور تمامی برنامه‌ریزی‌ها، سیاست گذاری‌ها و اقدامات آموزش و پرورش در بهارستان علم و ادب است.
وی با بیان این مطلب که فرایند فرهنگ سازی در جامعه باید از بدو کودکی و در سنین پیش دبستانی و ابتدایی آغاز شود، عنوان کرد: آموزش و پرورش در تمام برنامه‌ها و فعالیت‌ها به دنبال تربیت تمام ساحتی کودکان و نوجوانان استان است تا از ایشان انسان‌هایی مومن، متعهد، توانمند، ماهر و هنر مند برای خدمت به جامعه و نظام مقدس جمهوری اسلامی در عرصه های مختلف بسازد.
معاون آموزش ابتدایی آموزش و پرورش خراسان جنوبی از اجرای طرح همیار پلیس به عنوان اقدامی مؤثر و ماندگار در ترویج فرهنگ راهنمایی و رانندگی در استان یاد کرد و گفت: لازمه فرهنگ سازی ایمنی و حمل و نقل جاده‌ای توجه به آموزش کودکان، نوجوانان و جوانان است که سهم بسزایی در کاهش سوانح و حوادث داشته و دارند.
زمانی از معلمان به عنوان پرچمداران تمدن و فرهنگ سازی نوین در جامعه یاد کرد و ادامه داد: توجه به آموزش فرهنگ ایمنی حمل و نقل جاده ای به گروه سنی کودکان و نوجوانان زمینه ساز کاهش حوادث ترافیکی؛کاهش آسیب های اجتماعی برای این گروه شده و دیگر گروه‌های سنی دیگر را نیز بهره‌مند خواهد کرد.
وی افزود: حدود ۱۴ هزار دانش‌آموز دختر و پسر استان در دوره‌های مختلف تحصیلی در ۲۵۰ آموزشگاه واقع در حاشیه جاده‌های اصلی تحصیل میکنند.
انتهای پیام/۱۲۷