معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی خبر داد:

تحقق ۴۲ درصدی تفاهم نامه استانداری و کمیته امداد امام خمینی(ره)

عباس زاده از تحقق ۴۲ درصدی تفاهم نامه استانداری خراسان جنوبی و کمیته امداد امام خمینی(ره) استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علیرضا عباس زاده امروز از اجرای فاز سوم تفاهم نامه استانداری با کمیته امداد امام خمینی(ره) خبر داد و به خبرنگاران رسانه‌های گروهی اظهار کرد: امسال تفاهم نامه ای بین استانداری جنوبی و کمیته امداد امام خمینی (ره) کشور به ارزش ۱۲۰ میلیارد تومان امضا شده که بندهای مختلف آن در طول سال اجرایی خواهد شد.

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی افزود: این تفاهم نامه در سرفصل های تأمین لوازم ضروی مددجویان، جهیزیه، اشتغال، تأمین تجهیزات بیماران صعب العلاج، کمک هزینه سبد غذایی مادران و کودکان دارای سوء تغذیه و…است.

به گفته وی، در راستای اجرای این تفاهم نامه تاکنون هزار و ۲۴۷ سری جهیزیه و افزون بر این اقلام ضروری زندگی و کمک های درمانی، عمرانی و فرهنگی بین نیازمندان توزیع شده است.

عباس زاده با اشاره به تحقق ۴۲ درصدی این تفاهم نامه، گفت: تاکنون در فاز اول تا سوم تفاهم نامه از مجموع ۱۲۰ میلیارد تومان، مبلغ ۵۰ میلیارد تومان عملیاتی شده است.

معاون امور عمرانی استاندار خراسان جنوبی با بیان اینکه فاز اول این تفاهم نامه به مبلغ سه میلیارد و ۷۰۰ میلیون تومان، شامل تهیه اقلام ضروری زندگی بوده که تأمین و توزیع شده است، ادامه داد: فاز دوم تفاهم نامه مربوط به تهیه جهیزیه برای نوعروسان بوده که تاکنون ۷۶۱ سری به ارزش ۲۵ میلیارد تومان برای نوعروسان تحت حمایت کمیته امداد تهیه شد.

به گفته وی، در فاز سوم هم تعداد ۴۸۶ سری جهیزیه به ارزش ۱۳ میلیارد و ۱۲۲ میلیون تومان و ۸ میلیارد تومان در سرفصل های درمانی، عمرانی و فرهنگی نیز هزینه شده است.

عباس زاده با اشاره به اینکه ارزش هر سری جهیزیه ۲۷ میلیون تومان بوده، افزود: هر سری جهیزیه شامل ۵ قلم کالای اساسی یخچال، جاروبرقی، تلویزیون، اجاق گاز و لباسشویی بوده که در اختیار نوعروسان تحت حمایت امداد قرار گرفت.