طی مراسمی انجام شد؛

تحلیف ۴۵۷ جوان خراسان‌جنوبی به عنوان امدادگر جمعیت هلال احمر

رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی گفت: طی مراسمی ۴۵۷ نفر از جوانان جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی به عنوان امدادگر تحلیف شدند.

به گزارش خبرنگار خاورستان، پیش از ظهر امروز طی مراسمی و با رعایت کامل پروتکل های بهداشتی در فضای باز ۴۵۷ نفر از جوانان هلال احمر خراسان‌جنوبی به عنوان امدادگر تحلیف شدند.
محمدرضا رضایی مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی در این مراسم جوانان را سرمایه‌های اصلی و مهم جمعیت دانست و افزود: در حال حاضر ۱۷ هزار و ۷۴۴ جوان با جمعیت هلال احمر استان همکاری دارند.
وی با بیان این‌که این جوانان با گروه سنی مختلف در قالب کانون با جمعیت همکاری دارند، افزود: ۳۶ کانون دانشجویی، ۱۵۰ کانون دانش آموزی، ۲۴ کانون روستایی و ۱۴ کانون طلاب در استان فعال است.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت استفاده از توان و ظرفیت جوانان در حیطه امدادگری، بیان کرد: بر اساس تدابیر انجام شده، جوانان جمعیت هلال احمر استان بعد از گذراندن دوره‌های آموزش تخصصی امداد و نجات، به عنوان امدادگر جهت پوشش امدادی حوادث با حوزه معاونت امداد و نجات به صورت داوطلبانه همکاری می‌کنند.
رضایی عنوان کرد: جوانان برای فعالیت در حوزه امدادی باید آموزش هایی مانند امداد و نجات کوهستان، نجات غریق و دوره های کارورزی امدادی را بگذرانند.
وی با اشاره به شرایط تحلیف اعضا برای امدادگری، اظهار کرد: سن عضو باید حداقل ۱۶ سال تمام بوده و حداقل شش ماه با واحد جوانان شهرستان فعالیت مستمر داشته باشد.
مدیرعامل جمعیت هلال احمر خراسان‌جنوبی گفت: همچنین هر عضو باید دوره‌های آموزشی مهارت های پایه داوطلبی، امداد و کمک‌های اولیه را به مدت ۲۲ ساعته گذرانده باشد.
رضایی بیان کرد: استفاده از ظرفیت نیروهای جوان، علاوه بر ارتقای سطح کیفیت امدادرسانی، باعث افزایش عملکرد حوزه امداد و نجات در پوشش های امدادی می‌شود.
انتهای پیام/۱۲۷