تحول در اقتصاد خراسان جنوبی با تکیه بر ظرفیتهای استان

آقای رئیسی دومین نامزد سیزدهمین دوره انتخابات ریاست جمهوری بود که امروز دیدگاهها و برنامه های خود را از طریق شبکه خاوران با مردم خراسان جنوبی درمیان گذاشت.

به گزارش خاورستان به نقل از صدا و سیما خراسان جنوبی، آیت الله سید ابراهیم رئیسی در گفتگوی انتخاباتی با مردم استان خراسان جنوبی که از رادیو و سیمای استانی پخش شد، مردم استان را مردمی متدین، سختکوش، ولایتمدار، فرهنگی و قانع دانست و گفت: افتخار برزگی است برای من که نماینده مردم خراسان جنوبی در مجلس خبرگان رهبری هستم .
وی با بیان اینکه تاکنون کارهای بزرگی در این استان انجام شده است افزود: اما آنچه که انجام شده، با آنچه که باید انجام شود، تفاوت دارد و با وجود ظرفیتهای غنی این استان ، باید اقداماتی برای محرومیت زدایی در دستور کار قرار گیرد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با نام بردن از محصولات استراتژیک استان همچون زعفران، زرشک و عناب گفت: این محصولات ارزش افزوده فراوارانی دارد که هم اکنون نصیب دیگران میشود که فرآوری آن، می توان این ارزش افزوده را وارد استان کند و اقتصاد مردم را متحول کند.
آیت الله رئیسی وجود سنگهای قیمتی در بخشهای از استان بویژه نهبندان و بیرجند را ظرفیت ارزشمند دیگری دانست و گفت: اقتصاد سنگ هم می تواند تحول آفرین باشد که نیاز به سرمایه گذاری جدی دارد که سرمایه گذارانی هم هستند که حاضرند در صورت حمایت ، این اقتصاد را فعال کنند.
وی در ادامه با بیان اینکه خراسان جنوبی با وجود قرار گرفتن در مسیر ترانزیت مواد مخدر ، آلودگی پایینی به این مواد خطرناک و تخریب کننده دارد افزود: این استان با وجود مرز مشترک با دیگر کشورها، به دلیل فرهنگ بالای مردم شیعه و سنی، پایین ترین نرخ ارتکاب جرم هم را در کشور دارد.
نامزد انتخابات ریاست جمهوری گفت: در شرایط فعلی این استان، باید وضعیت آب، آبرسانی ، کشاورزی و صنعت متحول شود.
آیت الله رئیسی با نام بردن از چهره های نامدار تاریخ این خطه از جمله آیت الله تهامی، آیت الله عارفی و آیت الله آیتی و گرامیداشت یاد بزرگان ، سرداران ، نیروهای جان برکف و شهدا افزود: باید به مردم با انگیزه این استان توجه شود و این توجه نه به حرف بلکه باید در عمل باشد وباید در موضوع اعتبارات و بودجه، کار متفاوتی برای خراسان جنوبی انجام شود.
وی گفت: من از تمام ظرفیتهای علمی، فرهنگی و فرهیختگان استان مطلع هستم که دیدگاهها و نظراتشان می تواند گره گشای مشکلات کشور باشد، از اقشار مختلف مردم می خواهم در شکل گیری دولت جدید کمک کنند نه تنها در این زمان، بلکه پس از تشکیل دولت هم .
نامزد انتخابات ریاست جمهوری با بیان اینکه برخی معتقدند با توجه به کمی نزولات آسمانی در خراسان جنوبی باید از کشاورزی به سمت صنعت رفت افزود: من این را نفی نمی کنم که صنعت باید در استان پیشرفت کند اما با توجه به اینکه خراسان جنوبی در برخی محصولات نامدار است ،همچنان باید کشاورزی در دستور کار قرار گیرد و این استان در تمام بخشهای صنعت، کشاورزی و معدن زبان زد شود.
آیت الله رئیسی گفت: به دلیل ظرفیتهای فراوان باید به خراسان جنوبی توجه خاص شود و در این راه به کمک تمام اقشار مردم نیاز است .
انتهای پیام /۳