مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی خبر داد

تحویل بیش از ۱۷۰۰ واحد مسکن به مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی از تکمیل و تحویل یک هزار و 705واحد مسکن به مددجویان بهزیستی استان خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی عرب نژاد مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی امروز در حاشیه مراسم افتتاح ۱۶۰ واحد مسکن معلولان بهزیستی خراسان جنوبی،اظهار کرد: از ابتدای آغاز طرح نهضت مسکن در کشور، ساخت تعداد ۲ هزار و ۲۵۳ واحد مسکن در استان انجام شده است.
وی افزود: از تعداد مذکور،یک هزار و ۷۰۵ واحد مسکن تکمیل و تحویل مددجویان بهزیستی خراسان جنوبی شده و امروز تعداد ۱۶۰ واحد مسکن معلولان توسط سرپرست وزارت تعاون، کار و رفاه اجتماعی کشور به صورت ویدئوکنفرانس در خراسان جنوبی افتتاح شد.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ادامه داد: همچنین ۲۲ واحد مسکن روستایی و ۷واحد مسکن شهری برای خانواده های دو معلولیتی نیز در استان افتتاح می شود.
عرب نژاد با بیان این که بهزیستی جزو سازمان هایی است که بحث پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی و توانمندسازی معلولیت ها و را در دستور کار قرار داده است،یادآور شد: پیشگیری، یکی از اولویت های سازمان است.
وی با تاکید بر این که باید از تولد کودکان معلول در جامعه جلوگیری شود،عنوان کرو: دو شاخص مهم اشتغال و مسکن مددجویان از مهمترین شاخصه هایی است که بهزیستی دنبال می کند.
مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی ابراز کرد: دولت تدابیر خوبی برای معلولان اندیشیده است و در هفته دولت امسال نیز ۲۵ طرح اشتغال برای جامعه هدف سازمان در استان به بهره‌برداری رسید.
حجت الاسلام حسین فرازی مدیر عامل موسسه صیانت از نهاد خانواده خراسان جنوبی نیز صبح امروز در حاشیه افتتاح خانه کوچک پناهگاهی بهزیستی خراسان جنوبی در بیرجند، اظهار کرد: یکی از برنامه های موسسه خیریه صیانت از خانواده توانمندسازی کودکان کم توان ذهنی است.
وی افزود: نخستین مرکز خانه کوچک پناهگاهی معلولان ذهنی خفیف استان امروز افتتاح شد و ظرفیت این مرکز نگهداری ۱۰ کودک است.
مدیرعامل موسسه صیانت از نهاد خانواده خراسان جنوبی ادامه داد: در این مجموعه تعداد ۷ نفر از پرسنل مشغول به فعالیت هستند و بحث آموزش و کارورزی کودکان را انجام می دهند.
حجت الاسلام فرازی عنوان کرد: در راستای پیشگیری از آسیب های اجتماعی،معلولان کم توان ذهنی در این مرکز نگهداری می شوند و تا وقتی که شرایط لازم برای ورود کودکان به اجتماع فراهم شود در مرکز نگهداری خواهند شد.
وی افزود: برنامه ریزی برای توانمندسازی این کودکان از اهداف موسسه است تا در جامعه حضور فعالی داشته باشند.
انتهای پیام/۱۰۱/ ۲۳/ ۴