رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند:

تحویل محموله جدید واکسن کرونا به خراسان جنوبی/ آغاز واکسیناسیون کارکنان بانک از فردا

رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: محموله جدید واکسن کرونا تحویل دانشگاه علوم پزشکی بیرجند شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، دکتر محمد دهقانی رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند از تحویل محموله جدید واکسن خبر داد و گفت: محموله جدید واکسن سهمیه استان را مازاد بر سهمیه ، دریافت کردیم که ۴۶هزار و ۸۰۰ دز واکسن در انواع مختلف تحویل و بین شهرستان‌های استان توزیع شده است.

وی افزود: این محموله شامل ۳۶ هزار ۸۰۰ دُز واکسن سینوفارم و ۱۰ هزار دُز واکسن آسترازنکا است.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند بیان کرد: تعدادی از گروه‌های سنی مخصوصا بالای ۶۰ سال هنوز برای واکسناسیون به مراکز تجمیعی مراجعه نکرده اند.
وی گفت: در یک هفته گذشته از ۲۳ مورد فوتی که در سطح استان خراسان جنوبی به علت بیماری کرونا داشتیم ، ۱۷ نفر هیچ گونه تزریق واکسن انجام نداده بودند و مطمئنا اگر این عزیزان واکسیناسیون را انجام داده بودند ، الان در بین ما بودند و ما آن‌ها را از دست نداده بودیم.

دهقانی با تاکید بر نقش واکسیناسیون در پیشگیری از بیماری کرونا و ابتلا به نوع شدید آن گفت: از گروه‌های سنی بالای ۶۰ سال که مدت طولانی است در نوبت تزریق واکسن قرار گرفته اند ، کسانی که باقی ماندند، حتما به مراکز تزریق واکسن مراجعه و واکسن خود را دریافت کنند تا این گروه‌های سنی که در گروه‌های سنی پر خطر قرار می‌گیرند در صورت ابتلا به بیماری کرونا از نوع شدید و آسیب‌های جدی‌تر آن در امان بمانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: فردا در اولین مرحله ۴۰۰ نفر از کارکنان بانک، واکسن کرونا را دریافت می کنند.

دهقانی با اشاره به این که به نسبت پیک چهارم موارد فوتی کمتر است گفت: کمتر شدن فوتی‌های کرونایی به دلیل واکسیناسیون گروه‌های پر خطر جامعه است.
انتهای پیام/۷