مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی خبرداد

تحویل ۱۶۱ واحد مسکونی به مددجویان بهزیستی/ ۱۷۶ معتاد تمام مراحل توانمندسازی را گذرانده‌اند

مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: مسکن معلولین رشد خوبی داشته و امسال 161 واحد مسکن تحویل مدد جویان بهزیستی خواهد شد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، علی عرب‌نژاد مدیرکل بهزیستی خراسان جنوبی در دیدار با آیت‌الله سید علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی اظهار کرد: مناسبت‌ها بهانه‌ای برای ارائه گزارش عملکرد به مردم و نگاهی به فعالیت‌های انجام شده و همچنین بیان برنامه‌های پیش‌رو سازمان بهزیستی خراسان جنوبی است.
وی افزود: در سال ۹۶ توسط اداره کل بهزیستی خراسان جنوبی در بخش عام به ۱۰۲ هزار نفر و همچنین در بخش خاص نیز در قالب تحت پوشش به ۳۰ هزار نفر خدمات ارائه شده است.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی تصریح کرد: در سه تراژدی توانمندسازی خدمات حمایتی، فعالیت‌های اجتماعی و در حوزه پیشگیری از معلولیت‌ها اقدامات وسیعی انجام شده است.
عرب‌نژاد با بیان این‌که در خصوص غربالگری ناشنوایی، ۱۰۰ درصد تحت پوشش هستند، بیان کرد: طرح غربالی ژنتیک را نیز انجام می‌دهیم و تا حدی توانسته‌ایم معلولیت جسمی و ذهنی راکنترل کنیم.
وی ادامه داد:برسی آمار رسمی رشد ازدواج ، کاهش طلاق و ماه عسل تلاش‌های مضاعفی بوده که سازمان بهزیستی انجام داده است.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی با بیان گسترش شبانه‌روزی آژانس‌های اجتماعی، اذعان کرد: نزدیک به ۲۲ نفر به نیروهای بهزیستی جهت پیشگیری از آسیب‌های اجتماعی افزوده شده اند.
عرب نژاد با بیان اینکه سازمان بهزیستی بیش از ۷۰ وظیفه دارد، گفت: ۱۷۶ معتاد تمام مراحل توانمند سازی را گذرانده و جهت گرفتن تسهیلات به بانک های عامل معرفی شده اند و هدف این است که معتادین از پاتوق‌ها جمع شوند و برای ترک اقدام کنند.
وی تصریح کرد: مسکن معلولین رشد خوبی داشته و امسال ۱۶۱ واحد مسکن تحویل مدد جویان بهزیستی خواهد شد.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی گفت: برای خانواده های یک نفره مبلغ ۱۹۳ هزار و پانصد تومان و برای خانواده های ۵ نفر به بالا مبلغ ۶۱۰ هزار تومان افزایش مستمری بوده است.
عرب نژاد تأکید کرد:در سال ۹۶ از سوی مشارکت‌های مردمی مبلغ ۱ میلیارد و ۴۴۰ میلیون ریال به مدد جویان بهزیستی کمک شده است.
وی یادآور شد: هدف از برگزاری جشنواره‌ها این است که علاوه بر اینکه معلولین به توانمندی‌های خود باور داشته باشند برگزاری جشنواره‌ها به نوعی در رونق بازار، پروازهای استان و بالا بردن سطح اقتصادی مردم نیز می‌تواند اثر بخش باشد.
مدیر کل بهزیستی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در سال ۹۷ نیز میزبان جشنواره هنرهای تجسمی خواهیم بود.
انتهای پیام/۱۳۵/ ۱۳ج۳۱/ ۱۲۷