درخواست مسئولان شهرستان قاین؛

تخصیص اعتبار برای راه اندازی دارالقرآن و موسسات قرآنی

مسئولان شهرستان قاینات در نشست با فعالان قرآنی شهرستان قاین که با حضور معاون قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برگزار شد خواستار تخصیص اعتبار برای راه اندازی دارالقرآن و موسسات قرآنی و ردیف اعتبار ویژه برای فعالیت‌های قرآنی این شهرستان شدند.

به گزارش خاورستان، فقهی زاده در این جلسه در خصوص پیشنهاد احداث اولین دارالقرآن عمومی در تخصیص اعتبار برای راه اندازی دارالقرآن و موسسات قرآنیشهرستان قائنات قول پیگیری داد.
وی گفت: آزمون سراسری قران و عترت بصورت مجازی برگزار خواهد شد که هزینه ثبت نام‌این آزمون در خراسان جنوبی از شرکت کنندگان دریافت نخواهد شد.
حجت الاسلام رحمانی امام جمعه قاین گفت: بیش از ۵۰۰ جلسه قرآنی در ماه مبارک رمضان در شهرستان قاینات و ۱۸۰ جلسه در سایر ماه‌های سال در شهرستان قاینات برگزار می‌شود.
اسحاقی نماینده مردم قاینات و زیرکوه هم گفت:قطعا در کنار اعتبارات سازمانی از سوی وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، مردم ، خیرین و مسئولین شهرستان برای احداث و راه اندازی ساختمان اولین دارالقرآن عمومی و موسسه فرهنگی قرآن و عترت نیز مشارکت خواهند کرد.
فرماندار قاین نیز گفت: ۷ موسسه قرآنی در شهرستان قاینات فعال هستند و ۳ هزار و ۵۰۰ نفر تاکنون در آزمون‌های سراسری قرآن و عترت وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی شرکت و گواهینانه دریافت کرده اند.
کریمی افزود: ۲۸ نفر از فعالان قرآنی شهرستان تحت پوشش بیمه فعالان قرآنی هستند.
وی گفت: برای اولین بار رسانه آموزشی آنلاین توسط موسسه قرآنی تربیت مدرس قرآن کریم قاین طراحی واز زمان شروع بیماری کرونا دوره‌های آموزش‌های قرآنی توسط این سامانه در فضای مجازی برگزار می‌شود.
انتهای پیام/۴
منبع: خبرگزاری صداوسیما