مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی خبر داد

تخصیص بیش از ۲٫۵ میلیارد تومان کمک بلاعوض به ساخت مجتمع بین‌راهی/ بیش از ۲۷ هزار و ۳۰۰ حلقه لاستیک بین رانندگان خراسان‌جنوبی توزیع شد

شهامت گفت: در سال جاری دو میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به ساخت شش مجتمع بین راهی در خراسان‌جنوبی شده است.

به گزارش خبرنگار خاورستان، جعفر شهامت مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی صبح امروز در نشست خبری اظهار کرد: ۱۱ هزار و ۱۸ کیلومتر راه آسفالته در استان وجود دارد.
وی افزود: ۱۱ هزار و ۳۸۰ کیلومتر راه آسفالته و غیر آسفالته در حوزه روستایی خراسان جنوبی زیر بار ترافیک است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: ۹۷ درصد جمعیت روستاهای بالای ۲۰ خانوار از راه آسفالته برخوردار هستند و ۱۶ راهدارخانه فعال در راه‌های شریانی و اصلی استان وجود دارد.
فعالیت ۱۰ هزار و ۵۲۹ راننده در خراسان‌جنوبی/ حمل ۳ میلیون و ۷۱۳ هزار تن بار و کالا در استان
شهامت با بیان این‌که ۴۵۵ دستگاه انواع ماشین آلات راهداری در استان وجود دارد که در مجموع سه درصد ماشین آلات کشور در استان است، گفت: ۱۰ هزار و ۵۲۹ نفر از رانندگان استان در حوزه کالا، مسافر و راه روستایی فعال هستند.
وی با اشاره به این‌که سه پایانه بار فعال در نهبندان، بیرجند و قاین وجود دارد، ادامه داد: همچنین حدود ۵۳ پایانه بار در بخش خصوصی فعال است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: ۸۹۷ دستگاه ناوگان حمل و نقل خراسان‌جنوبی فرسوده است که معادل ۱۶ درصد ناوگان حمل و نقل استان و در حوزه مینی‌بوسی بیشتر است.
شهامت تصریح کرد: ۱۲۰ شرکت حمل و نقل و واحد حقوقی در استان وجود دارد که از این تعداد ۶۴ شرکت کالا، ۳۵ شرکت مسافر و یک شرکت بین المللی و ۲۰ نمایندگی شرکت هستند.
وی با بیان این‌که ۱۴ تشکل صنفی نیز در استان وجود دارد، گفت: در هشت ماهه امسال ۳ میلیون و ۷۱۳ هزار تن بار و کالا در استان حمل شده و به لحاظ سطح کرایه نیز خراسان جنوبی استان ۲۶ کشور است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی گفت: همچنین در این مدت نیز یک میلیون و ۲۶۸ هزار نفر مسافر درون و برون استانی حمل شده که میانگین تعداد مسافر در اتوبوس‌های استان ۲۰ نفر بوده که این میزان از میانگین کشوری بالا بوده است.
شهامت با اشاره به اینکه ۷۷ درصد رانندگان شاغل استان بین ۳۰ تا ۵۰ سال سن دارند، افزود: رانندگان در استان مطالباتی داشتند که از جمله آن کرایه حمل و نقل بوده بنابراین در مهرماه ۹۷ شورای عالی هماهنگی ترابری کشور، اجرای کرایه حمل و نقل بر اساس تن کیلومتر را الزامی کرد و مطابق آن نیز دو نوبت کرایه حمل و نقل اصلاح شده است.
توزیع بیش از ۲۷ هزار و ۳۰۰ حلقه لاستیک بین رانندگان در خراسان‌جنوبی/ ثبت‌نام هفت هزار و ۱۴۰ راننده برای بیمه تکمیلی
وی بیان کرد: در هشت ماهه امسال بیش از ۲۷ هزار و ۳۰۰ حلقه لاستیک در خراسان‌جنوبی بین رانندگان توزیع شده که ماهانه ۳ هزار و ۴۰۰ حلقه لاستیک سنگین و نیمه سنگین بوده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی با اشاره به این‌که هفت هزار و ۱۴۰ نفر از رانندگان استان در بیمه تکمیلی ثبت نام کرده‌اند، گفت: در هشت ماهه امسال ۶۵۹ مورد شکایت در سامانه‌های سامد، ۱۴۱ و شهرا ثبت شده که به این شکایت‌ها نیز رسیدگی شده است.
شهامت گفت: ۲۸ باب مجتمع خدماتی رفاهی بین راهی در استان وجود دارد که این تعداد سه درصد مجتمع‌های خدمات رفاهی بین راهی کشور است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: در شش ماهه دوم سال جاری دو باب مجتمع خدمات رفاهی در محورهای نهبندان و طبس- یزد به بهره برداری می رسد.
تخصیص دو میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به ساخت شش مجتمع بین راهی
وی با بیان اینکه در سال جاری دو میلیارد و ۶۲۵ میلیون تومان کمک بلاعوض به ساخت شش مجتمع بین راهی در استان شده است، افزود: تا هفته دولت سال آینده تعداد مجتمع‌های فعال بین راهی استان به ۳۲ مورد خواهد رسید.
شهامت با بیان این‌که خراسان جنوبی در هشت ماهه امسال نسبت به سال گذشته رشد ۱۲ درصدی در حوزه ترافیک و حمل و نقل داشته است، گفت: خراسان جنوبی دارای چهار مرکز معاینه فنی فعال است که در این مراکز بیش از ۲۰ هزار برچسب معاینه فنی صادر شده است.
مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده ای خراسان جنوبی گفت: محورهای بیرجند_مود، بیرجند_آرین شهر و بیرجند_خوسف پرترددترین محورهای استان در ۸ ماهه سال جاری بوده‌اند.
وی با بیان این‌که در حال حاضر ارزش تجهیزات جاده‌ای استان به ۵۵ میلیارد تومان می‌رسد، افزود: ۷۲ دستگاه سیستم ترددشمار جاده‌ای و ۱۹ دستگاه دوربین نظارت تصویری در استان وجود دارد و ۲۷۳ دستگاه از ناوگان حمل و نقل استان نیز به جی پی اس مجهز هستند.
انتهای پیام/ ۱۳۲