شهردار بیرجند خبر داد:

تخصیص ۱۰۰ درصدی اعتبارات شهرداری بیرجند در سال جاری/ تردد اتوبوس های درون شهری کاهش می یابد

جاوید گفت: جهت کاهش تردد مردم در سطح شهر و در خانه ماندن بر اساس اولویت برخی از خطوط اتوبوس درون شهری که ضرورت نداشته باشد تعطیل و تردد اتوبوس ها کاهش خواهد داشت.

به گزارش خبرنگار خاورستان، محمدعلی جاوید شهردار بیرجند در جلسه شورای اسلامی شهر بیرجند، بیان کرد: با توجه به اینکه بیرجند پاک ترین شهر کشور است انتظار داشتیم در بحث پیشگیری از شیوع ویروس کرونا نیز مردم همکاری کنند که شاهد بحران شیوع ویروس کرونا در بیرجند نباشیم اما متاسفانه اینگونه نشد.
وی افزود: شهرداری برای جلوگیری از حضور مردم در اماکن عمومی و ازدحام چهارشنبه بازار و روز بازار سه راه اسدی را تعطیل کرد و فروشندگان را به روز بازار بلوار مسافر انتقال دادیم که متضرر نشوند و کار فروشندگی ادامه داشته باشد.
شهردار بیرجند از پیشنهاد تشکیل اکیپ هایی جهت کنترل اولیه ورودی و خروجی ها روز بازارهای بیرجند خبر داد و گفت: پیشنهاد شد در روز بازارها از فروشنده گرفته تا خریداران همگی هنگام ورود و خروج کنترل شوند.
جاوید با تاکید بر اینکه باید برای صنوف فعال بیرجند چاره اندیشی شود، تصریح کرد: برخی از صنوف انگار که هیچ اتفاقی در شهر نیفتاده اصلا موارد را رعایت نمیکنند.
وی اظهار کرد: برای کارگرهای شهرداری که در خط مقدم تمیز کردن شهر و سروکار داشتن با انواع زباله ها هستند باید چاره اندیشی شود‌ ضمن اینکه تا کنون بارها برای تجهیز این افراد به داشتن ماسک، دستکش و مواد ضدعفونی با دانشگاه علوم پزشکی، سازمان صمت و اتاق اصناف مکاتبه شده اما پاسخی دریافت نکردیم.
شهردار بیرجند از عدم چاره اندیشی لازم در غسال خانه بیرجند گلایه کرد و افزود: افرادی که در غسال خانه کار میکنند باید به لباس ایزوله مجهز باشند اما متاسفانه این امکان فراهم نشده و نیاز به توجه دارد.
جاوید با بیان اینکه مراسماتی که برای متوفیان برگزار میشود در فضای باز است، تاکید کرد: نباید شرایط حضور مردم در سطح شهر و اماکن عمومی فراهم باشد.
وی اظهار کرد: اینکه از یک طرف هشتک در خانه بمانیم فعال باشد و از طرف دیگر اتوبوس ها به راحتی در شهر تردد کند با هم مطابقت ندارد که پیشنهاد میشود خطوط اتوبوسرانی درون شهر کاهش پیدا کند.
شهردار بیرجند از افزایش اعتبار شهرداری بیرجند در سال جاری به ۱۷۰ میلیارد تومان خبر داد و عنوان کرد: خوشبختانه از زمانی که به عنوان شهردار بیرجند کارم را آغاز کردم بودجه روند افزایشی داشته و امسال نیز ۱۰۰ درصد اعتبارات تخصیص پیدا کرده است.
جاوید خاطرنشان کرد: در سال جاری پروژه های عمرانی شهرداری پیشرفت خوبی داشته است.
وی گفت: همچنین در سال جاری اغلب پروژه های شهرداری به مرحله اجرا رسیده و آنهایی که اجرایب نشده آماده برگزاری مناقصه است.
شهردار بیرجند گفت: برای اجرای طرح استقبال از بهار در سال جاری یک و نیم میلیارد تومان هزینه شده است و مردم در آستانه سال جدید شهر را متفاوت خواهند دید.
جاوید با بیان اینکه از ظرفیت کارگاه های شهرداری برای ساخت اِلمان های شهری استفاده شده است، افزود: کار روکش آسفالت خیابان های شهر آغاز شده و بر اساس اولویت در حال پیشرفت است.
وی ادامه داد: کار بهسازی و آسفالت تمام میادین شهر بیرجند به جز میدان آیت الله عبادی که طرح آن تایید شده در حال انجام است.
شهردار بیرجند با بیان اینکه کار فرهنگسرای شهر نیز به شدت در حال پیشرفت است، خاطرنشان کرد: برای پارک جنگلی پیمانکار انتخاب شده در حال کار است.
جاوید گفت: کار پارک نشاط در حال اتمام است و تا ابتدای ماه مبارک رمضان به بهره برداری میرسد. پروژه باغ شوکتیه، پارک الهیه، انقلاب و سایت اداری در حال انجام است‌.
وی ادامه داد: پروژه پارکینگ طبقاتی خیابان حکیم نزاری، میدان اجتماعات و درختکاری در سطح شهر در حال انجام است و پروژه بند دره نیز آغاز شده که با توافق با بنیاد مستضعفان سایر اقدامات مربوط به بند دره انجام خواهد شد.
شهردار بیرجند گفت: جهت کاهش تردد مردم در سطح شهر و در خانه ماندن بر اساس اولویت برخی از خطوط اتوبوس درون شهری که ضرورت نداشته باشد تعطیل و تردد اتوبوس ها کاهش خواهد داشت.
انتهای پیام/۱۲۷