فرماندار درمیان خبر داد؛

تخصیص ۳۹ درصد اعتبارات شهرستان درمیان در سال جاری

بخشی گفت: در سال جاری ۷۲ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای برای شهرستان درمیان مصوب شده که تاکنون ۳۹ درصد این اعتبارات تخصیص یافته است.

حسینعلی بخشی فرماندار درمیان در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، اظهار کرد: در سال جاری ۷۲ میلیارد تومان اعتبار از محل اعتبارات تملک دارایی سرمایه‌ای برای شهرستان درمیان مصوب شده که تاکنون ۳۹ درصد این اعتبارات تخصیص یافته است.

وی  افزود: تاکنون ۶۰ درصد اعتبارات تملک و دارایی و سرمایه‌ای شهرستان، ۱۵ درصد از محل اعتبارات سه درصد نفت، ۲۰ درصد اعتبارات قانون استفاده متوازن از امکانات کشور، ۵۰ درصد اعتبارات مدیریت بحران و ۵۰ درصد اعتبارات بند و تبصره ۵ قانون بودجه تخصیص یافته است.

فرماندار درمیان بیان کرد: در سال جاری بیشترین حجم اعتبارات شهرستان در حوزه‌های آبرسانی، راه‌های روستایی، تامین برق روستایی، زیرساخت‌ها و انتقال خدمات به مناطق عشایری، آموزش و پرورش، عمران شهری و فرهنگی در زمینه احداث کتابخانه‌ها هزینه شده است.

بخشی از در دست اجرا بودن ۱۳۳ پروژه مستمر و عمرانی در شهرستان خبر داد و گفت: در سال جاری بنیاد علوی به عنوان نهاد معین محرومیت‌زدایی شهرستان ۲۳ میلیارد و ۴۵۰ میلیون تومان در قالب طرح‌های مشارکتی تعهد کرده که تاکنون ۱۰ میلیارد و ۷۹۳ میلیون تومان توسط این نهاد در راستای ارتقای زیرساخت‌های شهرستان هزینه شده است.

وی با بیان این‌که همچنین پروژه‌های نیمه تمام فاز اول تفاهم‌نامه با بنیاد علوی نیز در شهرستان در حال اجراست، اظهار کرد: در سال جاری این بنیاد در زمینه احداث خانه های عالم، مرمت قنوات، احداث استخر کشاورزی و کانال کشاورزی و اجرا طرح های هادی روستایی مشارکت دارد.

انتهای پیام/۱۲۷