مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خبر داد؛

تخصیص ۴٫۵ میلیارد تومان اعتبار جهت تعمیر و نگهداری ماشین آلات راهداری خراسان‌جنوبی

مهریاری از اختصاص 4.5 میلیارد تومان اعتبار برای تعمیرات، سرویس و نگهداری ماشین آلات خراسان جنوبی از ابتدای سال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، فرهاد مهریاری، مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای و اسدالله جلال زاده، مدیرکل راهداری و حمل و نقل جاده‌ای خراسان جنوبی از روند بازسازی دستگاه‌های ماشین آلات راهداری و حمل و نقل جاده‌ای، عملیات های راهداری محورها همچون اصلاح شیب شیروانی، نصب گاردریل و تنقیه پل ها در محور های اصلی و شریانی شهرستان نهبندان بازدید به کردند.
فرهاد مهریاری در جریان این بازدید با اشاره به اهمیت به روز نگه داشتن امور راهداری تصریح کرد: بلافاصله بعد از فصل زمستان و راهداری فصلی، راهداران متمرکز به ترمیم راه ها با وضعیت قابل قبول هستند تا ناهنجاری‌های موجود را رفع کنند.
وی با تاکید بر این‌که در این راستا برنامه‌ای تحت عنوان طرح راهداری محوری با اولویت راه‌های شریانی در برنامه داریم، افزود: هدف اصلی تمرکز ماشین آلات و راهداران و عوامل اجرایی در یک محور است تا بتوانند به سرعت و با کیفیت بهتر کارهای محوله را انجام دهند.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای با اشاره به این‌که این فعالیت‌ها شامل؛ شانه سازی‌ها و شیروانی‌های راه‌ها، لکه‌گیری و در برخی نقاط نیز تعمیر و تکمیل حفاظ‌ها است، ادامه داد: در این راستا در سایر نقاط در صورت نیاز نیز فعالیت هایی از جمله پاکسازی آبراه‌های عرضی و پاکسازی و تعمیر تابلوها و علایم نیز انجام می‌شود.
مهریاری تصریح کرد: با توجه به تمرکز ماشین آلات و راهداران در این جهت نیز سرعت و حجم بیشتری از کار در یک ماموریت پیش‌بینی شده که مزیت دیگر آن تبادل اطلاعات بین راهداران و آموزش راهداران جوان‌تر است که به صورت عملیاتی انجام می‌شود.
حمایت از تولید کنندگان داخلی برای تجهیز ماشین آلات راهداری
وی در جریان بازدید از طرح راهداری و محوری شهرستان بیرجند و قاین نیز با اشاره به این‌که محدودیت امکان واردات و خرید ماشین آلات عمدتا تحت برندهای خاصی است، گفت: در حال حاضر به دلیل وجود تحریم‌ها امکان ورود و خرید در کشور فعال وجود ندارد که به همین دلیل تمرکز در استفاده بهینه از ماشین آلات موجود و بازسازی و اورهال آنها قرار داده شده است.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای ادامه داد: در این خصوص از تولید کنندکان داخلی حمایت های لازم انجام شده تا بتوانیم خودمان تولیدات را در داخل کشور داشته باشیم.
پیگیری جذب اعتبارات بیشتر برای توسعه ناوگان ماشین آلات راهدرای استان‌ها
مهریاری اضافه کرد: تا زمان رسیدن به تولید داخلی اقدامات در سه بخش تعمیرات، سرویس و نگهداری و بازسازی اساسی تقسیم شده تا با پیگیری و جذب اعتبارات لازم این کمک را به استان ها داشته تا توسعه بهتری را شاهد باشیم.
وی در بازدید از اداره ماشین آلات راهداری و حمل ونقل جاده‌ای خراسان‌جنوبی نیز گفت: با توجه به این‌که سن ناوگان ماشین آلات راهداری خراسان‌جنوبی متوسط ۲۶ سال و از متوسط جهانی بالاتر است نیازمند برنامه‌ریزی برای بازسازی و نوسازی ناوگان است.
مدیر کل دفتر مدیریت بحران و تجهیز ماشین آلات سازمان راهداری و حمل و نقل جاده‌ای افزود: ابتدای سال ۱۴۰۰ بابت بازسازی اساسی، تعمیرات، سرویس و نگهداری ماشین آلات استان ۴٫۵ میلیارد تومان اعتبار در نظر گرفته شده تا در ادامه روند این فعالیت ها بتوانیم اعتبارات بیشتری را جذب کنیم گرچه اعتبارات مورد نیاز استان بیشتر از این بوده است اما امیدواریم با هماهنگی و پیگیری‌های در این خصوص بتوانیم اعتبارات بیشتری را به استان اختصاص دهیم.
انتهای پیام/۱۲۷