کارشناس اقتصادی:

تدابیر رئیس قوه قضائیه باعث اشتغال هزاران بیکار شد/ رئیسی برای حل مشکلات اقتصاد برنامه دارد

یک کارشناس مسائل اقتصادی با اشاره به اینکه تدابیر رئیس قوه قضائیه باعث احیای هزار کارخانه و بنگاه تولید و اشتغال هزاران بیکار شد؛ گفت: آیت الله رئیسی برای حل مشکلات اقتصادی برنامه دارد و با شناختی که از امور دارد، می‌تواند مرد شماره یک برای مبازه با فساد باشد.

به گزارش خاورستان، عبدالمجید شیخی کارشناس مسائل اقتصادی در گفت‌وگویی با دانا، در مورد ثبت نام رئیسی در انتخابات ریاست جمهوری و اینکه می‌تواند در حل مشکلات اقتصادی کشور اثر گذار باشد ، اظهار کرد: آقای رئیسی همان طور که در بیانیه خود اعلام کردند برای حل معضلات اقتصادی کشور برنامه‌هایی دارند.
وی با اشاره به اینکه تدبیرهای رئیس قوه قضائیه باعث احیای هزار کارخانه و بنگاه تولید و اشتغال ده‌ها هزار بیکار شد؛ گفت: اهل فلسفه معتقدند علل و علت، مجموعه مرکب و دارای اجزایی است؛ یعنی یک اتفاق و معلولی نیازمند چند دلیل است.
آیت الله رئیسی به کلیه منافذ، مراکز و عوامل فساد آشنایی دارد
این استاد دانشگاه با بیان اینکه برخورد با اوضاع اقتصادی امروز می‌تواند ایجابی و سلبی باشد، ادامه داد: آیت الله رئیسی به کلیه منافذ، مراکز، محافل و عوامل فساد آشنایی دارد، لذا زنجیره‌ی برخورد سلبی و ایجابی با اوضاع اقتصادی را می‌تواند تکمیل کند.
شیخی افزود: رئیسی امروز یک فرد مطلع به تمام گره‌ها و نواقصی است که در فرآیند تولید، توزیع، مصرف و عوامل داخلی وجود دارد.
وی با اشاره به برخورد ایجابی با مسائل اقتصادی، گفت: آیت الله رئیسی می‌تواند این برخورد ایجابی را انجام دهد و می تواند از برخورد سلبی به عنوان حقله مفقوده برخورد ایجابی استفاده کند و کار را به اتمام برساند؛ او در این زمینه ۹۹ پله جلوتر از سایر کاندیداهای ریاست جمهوری است که مبارزه با مفاسد را تسریع خواهد کرد.
صدها هزار پرونده با تدبیر رئیسی جمع شد/ اگر قوه مجریه کارآمدی باشد، در اقتصاد شاهد سیل نخواهیم بود
این کارشناس مسائل اقتصادی تاکید کرد: این همه پرونده‌هایی که در قوه قضائیه (دادگاه، دادسراها و محافل دادگستری) جمع شد بود که ناشی از وجود عوامل افساد در اقتصاد بود را جمع کرد. این پرونده‌ها حاصل عدم برخورد درست و عدم مدیریت اقتصادی توسط قوه مجریه است.
شیخی اضافه کرد: اگر قوه مجریه کارآمدی داشته باشد و با اقداماتی مانند حداث سدهای پلکانی و موانع طبیعی مانند کاشت درخت، می‌تواند آب را مهار کند و ما در شهر (اقتصاد) سیل را نخواهیم داشت یعنی سیل فساد ایجاد نخواهد کرد.
آیت الله رئیسی برای حل مشکلات اقتصادی برنامه دارد/ دلالی در اقتصاد جولان می‌دهد
وی با اشاره به مشکلات اقتصاد ایران، بیان کرد: آیت الله رئیسی با برنامه به دنبال حل مشکلات اقتصادی است و سابقه او در قوه قضائیه نشان داده است که مرد عمل است و می‌تواند مشکلات اقتصادی و معیتشی مردم را با اقدامات موثر سامان بخشد.
شیخی گفت: وقتی قوه مجریه، مدیریت مالی و پولی را بلد نیست، به این سرنوشت دچار خواهیم شد که دلالی در اقتصاد جولان خواهد داد و منابع پولی را مثل گردبادی به داخل خود می‌کشد و بخش تولید را برای تامین نقدینگی و منابع با مشکل مواجه می‌کند؛ قوه مجریه فقط با گفتار درمانی سعی در حل مشکل دارد که کشور به این حال و روز افتاده است.
وی افزود: امروز ایران به شخص صالحی که اهل هوای نفس نباشد، نیاز دارد، کسی که با تقوی، خدا را ناظر بر خود بداند. به نظرم آیت الله رئیسی این خصوصیات را دارد و در مجموعه قوه قضائیه با گروه خوبی کار و تحولی ایجاد کرد و این نشان می‌دهد او اهل شایسته سالاری هستند.
این استاد دانشگاه با خطاب به کاندیداها، گفت: افراد دقت داشته باشند که باید اجماع کلی ایجاد شود و بدانند آیت الله رئیسی کسی است که نیروی شایسته را کنار بگذارد و از تمامی کسانی که در این راه یاور اقتصاد کشور باشند، دست گیری خواهد کرد و آنها هم می‌توانند با کمک به آقای رئیسی در جهت بهبود وضع کشور گام بردارند.
انتهای پیام/۴