مدیرکل صدا وسیمای خراسان‌جنوبی خبر داد؛

تدارک صدا و سیمای خراسان جنوبی برای محرم ۱۴۰۰

آیینه دار گفت: صدا و سیمای خراسان جنوبی همزمان با فرارسیدن ماه محرم و عزاداری سید و سالار شهیدان حضرت ابا عبدالله الحسین (ع)، با تدارک ویژه برنامه‌هایی به استقبال این ماه می‌رود.

به گزارش خاورستان، علیرضا آیینه دار مدیر کل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: سیمای خاوران در دهه اول محرم، ویژه برنامه برای محرم ۱۴۰۰ با حسین (ع) تا بینهایت را با هدف شناساندن و تبیین اهداف قیام عاشورا در ۱۳ برنامه ۸۰ دقیقه‌ای به صورت زنده تقدیم عاشقان ابا عبدالله الحسین (ع) می‌کند.
وی افزود: پخش ویژه برنامه‌های چراغ هدایت قبل از اذان مغرب، هیات حسینی بعد خبر ۲۰، سخنرانی حجت الاسلام داوود نژاد قبل از اذان ظهر، ویژه برنامه بصیرت عاشورایی، ویژه برنامه در سوگ خورشید در روز‌های تاسوعا و عاشورا و شام غریبان و همایش شیرخوارگان حسینی و احلی من العسل، ویژه برنامه حسینیه کربلا، سریال تلویزیونی رسم عاشقی و مستند‌هایی از آیین‌ها و آداب و رسوم مردم در محرم از دیگر برنامه‌هایی است که به روی آنتن سیمای استانی می‌رود.
مدیرکل صدا وسیمای خراسان جنوبی گفت: برنامه‌های روزانه شبکه خاوران هم با حال و هوای محرمی تلاش می‌کند تا عزاداری سالار شهیدان رو به بهترین نحو به تصویر بکشاند.
آیینه دار همچنین ویژه برنامه عصرگاهی مهمان کربلا را از تولیدات معاونت صدای مرکز عنوان کرد که به مدت ده شب، دهه اول محرم را به سوگ می‌نشیند.
وی اظهارکرد: پخش ویژه برنامه ما ملت حسینیم در روز‌های تاسوعا و عاشورا، مسابقه مشاعره آیینی، معرفی کتب عاشورایی، تولید و پخش ۳ نمایش بلند رادیویی از دیگر برنامه‌های رادیو خاوران است که حال و هوای عاشورایی را برای مخاطبان خود ایجاد می‌کند.
مدیرکل صدا و سیمای خراسان جنوبی گفت: معاونت خبر هم پوشش عزاداری‌ها در جای جای استان با رعایت فاصله گذاری اجتماعی، تولید و پخش گزارش‌های روز شمار دهه اول محرم، پوشش ویژه همایش شیرخوارگان حسینی و احلی من العسل و پخش گزارش‌هایی با توصیه‌های بهداشتی کرونایی را در دستور کار خود قرار داده است.
آینه دار افزود: فضای مجازی مرکز هم با طراحی صفحه ویژه محرم در وب سایت مرکز، تولید روزانه استوری موشن، تولید و انتشار بسته‌هایی با مضمون توصیه‌های بهداشتی محرم و کرونا، انتشار عکس‌ها و فیلم‌های مردمی از مراسم محرم در نقاط مختلف استان، تولید و انتشار ۱۰ قسمت تئاتر و تعزیه خوانی و پخش قطعات کوتاه و جذاب از برنامه‌های صدا و سیمای استان همراه کاربران و علاقه مندان خواهد بود.
انتهای پیام/۱۲۷