تداوم روند صعودی شیوع کرونا در خراسان جنوبی با شناسایی ۴۷۱ بیمار جدید

مهدی زاده از شناسایی 471 بیمار جدید مبتلا به کرونا در استان طی شبانه روز گذشته خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، کامبیز مهدی زاده معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: طی شبانه روز گذشته ۳۹۳ آزمایش جدید کرونا در استان انجام شده که ۱۷۸ مورد مثبت بوده است.
وی افزود: از این تعداد ۵۹ مورد از بیرجند، بشرویه ۷ مورد، خوسف ۳ مورد، درمیان، سرایان و فردوس هر کدام ۹ مورد، زیرکوه ۳۱ مورد، سربیشه ۴ مورد، طبس ۱۳ مورد، قاین ۲۴ مورد و نهبندان ۱۰ مورد جدید شناسایی شد.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند ادامه داد: همچنین از ۸۷۳ تست سریع ۲۹۳ بیمار جدید شناسایی شد.
به گفته وی در حال حاضر ۳۴۹ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های خراسان جنوبی بستری هستند که ۲۱۴ نفر دارای تست کرونای مثبت هستند که از این تعداد ۲۱ نفر در بخش مراقبت‌های ویژه بستری هستند که حال ۴ نفر وخیم است.
وی بیان کرد: در شبانه روز گذشته ۷۵ بیمار با علائم تنفسی در بیمارستان‌های استان پذیرش شدند که در همین مدت ۶۰ بیمار شامل ۳۷ بیمار کرونا مثبت با حال عمومی خوب از بیمارستان‌ها ترخیص شدند.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند گفت: تا کنون ۲۳ هزار و ۳۸۳ بیمار مبتلا به کرونا بهبود یافته و یا در قرنطینه خانگی بسر می‌برند.
به گفته وی تا روز گذشته ۶۸ هزار ۵۲۸ تست مولکولی کرونا در استان انجام شد که ۲۴ هزار و ۵۶۴ بیمار جدید مبتلا به کرونا شناسایی شد.
مهدی زاده گفت: در شبانه روز گذشته با ثبت یک مورد فوت جدید در استان تعداد فوتی‌های کرونا در استان به ۹۶۷ نفر رسید.
معاون بهداشتی دانشگاه علوم پزشکی بیرجند خاطر نشان کرد: در ادامه عملیات واکسیناسیون کرونا، افرادی که واکسن نوبت اول کرونا را دریافت کردند به ۱۲۵ هزار و ۲۷۷ نفر رسید و تا کنون ۳۱ هزار و ۷۸۳ نفر نیز واکسن نوبت دوم را دریافت کردند.
انتهای پیام/۱۰