نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

ترامپ و تمامی نیروهای نظامی وابسته به آمریکا تروریست معرفی شدند

حجت‌الاسلام عبادی گفت: در طرح سه فوریتی روز گذشته ترامپ، پنتاگون و تمامی نیروهای نظامی آمریکا، و موسسات وابسته به پنتاگون و حتی خارج از پنتاگون تروریست معرفی شدند.

حجت‌السلام و المسلمین سید محمدباقر عبادی نماینده مردم شهرستان‌های بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، ضمن عرض تسلیت شهادت سردار حاج قاسم سلیمانی و صبر برای عزاداران در مورد طرح سه فوریتی اختصاص اعتبار برای تقویت سپاه قدس، اظهار کرد: روز گذشته مجلس مصوبه بی‌سابقه‌ای داشت که برای اولین بار در تاریخ جمهوری اسلامی انجام شد و به امضای ۲۷۰ نفر از نمایندگان مجلس رسید.
وی با بیان این‌که اعضای شورای نگهبان نیز جهت بررسی طرح در مجلس حضور داشتند اظهار کرد: این طرح سه فوریتی به اتفاق آرا و نبود حتی یک رأی مخالف و ممتنع تصویب شد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: در گذشته که طرح اقدام متقابل در مجلس تصویب شده بود فقط سنتکام تنها نیرو‌های آمریکا در خاورمیانه به عنوان تروریسم معرفی شدند اما در طرح سه فوریتی روز گذشته این مطلب اصلاح شد و تمام پنتاگون و تمام نیروهای نظامی آمریکا، فرماندهانشان و موسسات وابسته به پنتاگون و حتی خارج از پنتاگون کسانی که آمر بودند و مباشر بودند یا امر کردند برای ترورر سردار سلیمانی، در زمره تروریست قلمداد شدند و این بند شامل خود ترامپ نیز می‌شود.
حجت‌الاسلام عبادی بیان کرد: بنابر این مصوبه سه فوریتی خود ترامپ نیز به عنوان تروریست معرفی شد و برخوردی که باید با یک تروریست انجام شود با ترامپ نیز باید انجام شود.
وی افزود: نکته دومی که در مجلس تصویب شد ۲۰۰ میلیون یورو از صندوق توسعه ملی با اذن مقام معظم رهبری به سپاه قدس داده شد.
نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: این مبلغ باید از بودجه مالی سال فعلی داده شود زیرا بودجه سالیانه است و برای بودجه سال آینده مصوبه دیگری مطرح خواهد شد.
انتهای پیام/ ۱۵۰/ ۱۳/ ۴