طی هشت ماه گذشته؛

تردد در محورهای خراسان‌جنوبی ۱۱ درصد افزایش یافت

مرکز مدیریت راه‌های استان خراسان جنوبی از رشد 11 درصدی تردد در طول هشت ماهه نخست امسال خبر داد.

به گزارش خبرنگار خاورستان، بهمنی رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان خراسان‌جنوبی در جمع خبرنگاران، از رشد ۱۱ درصدی تردد در طول هشت ماهه نخست امسال خبر داد.
وی افزود: با توجه به نتایج حاصل از تحلیل داده‌های ترافیک عبوری، متوسط تردد روزانه هشت ماهه ابتدای سال گذشته یک هزار و ۸۹۶ وسیله نقلیه به ازای هر محور بوده که این فاکتور در هشت ماهه ابتدای امسال به بیش از دو هزار و ۱۱۰ وسیله نقلیه رسیده است.
مرکز مدیریت راه‌های استان خراسان جنوبی با بیان اینکه این میزان تردد نشان از رشد بیش از ۱۱ درصدی تردد در استان است، گفت: همچنین نتایج برگرفته از سامانه‌های هوشمند این مرکز ساعات اوج سفرهای ماه گذشته را غالباً در بازه زمانی ساعات ۱۵ تا ۱۸ را نشان می‌دهد.
بهمنی عنوان کرد: در همین زمینه از ابتدای پاییز بیش از ۸۷۰ هزار وسیله نقلیه وارد و بیش از ۸۸۰ هزار وسیله نقلیه از استان خارج شدند که بطور میانگین حدود ۳۰ درصد از این حجم تردد را ناوگان سنگین جاده‌ای به خود اختصاص داده است.
وی اظهار کرد: همچنین بیشترین حجم سفرهای ورودی به استان از ابتدای پاییز بترتیب با مبدأ استان‌های خراسان رضوی، سیستان و بلوچستان و اصفهان، و بیشترین حجم سفرهای خروجی از استان نیز به مقاصد همین استان‌ها بوده است.
رئیس مرکز مدیریت راه‌های استان خراسان‌جنوبی با اشاره به اینکه افزایش حوادث جاده‌ای از نوع واژگونی نیز معضل دیگری در بازه طرح سفرهای تابستانی بود، گفت: این حوادث غالباً بدلیل خواب آلودگی و عدم توجه به جلو از سوی رانندگان بوده که در همین زمینه برنامه‌ریزی و مدیریت سفر در طی مسیر، بهره‌مندی از امکانات مجتمع‌های خدماتی رفاهی، رعایت نکات ایمنی، استراحت و توقف ۱۵ دقیقه‌ای بعد از هر دو ساعت رانندگی، ازجمله راهکارهای سودمند در کاهش تصادفات به شمار می‌آید.
بهمنی افزود:اعمال قانون رانندگان متخلف بصورت هوشمند بوسیله بیش از ۵۰ سامانه‌ی ثبت تخلف سرعت این مرکز که در هشت ماهه ابتدای امسال بیش از ۷۸ هزار مورد بوده است، بتواند امنیت کاربران و مسافرین جاده‌ای که به قوانین راهنمایی و رانندگی احترام می‌گذارند را افزایش داده و شاهد کاهش تلفات و حوادث جاده‌ای در محورهای استان باشیم.
انتهای پیام/۱۲۷/ ۵۹/