کارشناس مسائل سیاسی در گفتگو با خاورستان عنوان کرد:

ترس پارلمان اروپا از قدر بازدارندگی و محبوبیت سپاه پاسداران در دنیا

کارشناس سیاسی گفت: پارامان اروپا از قدر بازدارندگی سپاه در دنیا و محبوبیت این نهاد در قلب مردم دنیا ترس و واهمه دارد.

محمدعلی ذاكريان كارشناس سیاسی در گفتگو با خبرنگار خاورستان، به اقدام پارلمان اروپا مبنی بر ترروریست خواندن سپاه اشاره کردو گفت: سپاه در طول این چهل سال پس از انقلاب اسلامی در عرصه‌های مختلف ازنظر امنیتی، در داخل کشور و کشورهای منطقه و سطح بین‌الملل نقش بسیار خوبی داشته است.

وی از شهید سلیمانی به‌عنوان یک انسان نمونه در عرصه سپاه اشاره کرد و افزود: عملکرد این شهید در منطقه و دنیا در شکست تروریسم و داعش بی نظیر بود.

كارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: اروپا و آمریکا برنامه‌هایی برای خاورمیانه و منطقه داشته اند و درصدد تشکیل دولت شام و عراق را بودند که جلوی این اقدامات توسط سپاه جلوی گرفته شد و عقیم ماند.

سپاه پاسداران خط مقدم مقابله با استکبار است

ذاکریان بیان‌کرد: درطول این چهل سال برنامه‌های مختلفی در داخل کشور برای براندازی انقلاب اسلامی و جلوگیری از فراگیرشدن اسلام در جهان انجام شده است که در خط مقدم مقابله با این اقدامات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی بوده است.

وی بیان کرد: سپاه پاسداران تاکنون در عرصه نظامی، تاثیرگذاری و تعاملات با کشورهای منطقه و پیشگیری از نفوذ و حضور استبار جهانی سینه سپر کرده است تا نگذارد استکبار به اهداف خود برسند.

سپاه پایه محکم انقلاب اسلامی است

كارشناس سیاسی یکی از پایه‌های مستحکم و جدی برای انقلاب را سپاه پاسداران انقلاب اسلامی دانست و افزود: فعالیت سپاه در عرصه‌های فرهنگی، آموزشی و ترویج فرهنگ دینی بسیار موثر است به‌طوری که این اقدامات به اسلام گرایی در غرب مبدل شده است و در فرانسه و سوئیس بیشترین آمار گرایش به اسلام وجود دارد.

ذاکریان بیان کرد: سپاه در عرصه‌ فضای مجازی، تلاش و فعالیت‌هایی داشته و روشنگری در سطح بین الملل صورت گرفته است.

سپاه در تقابل با حرکت‌های موذیانه استکبار است

وی ادامه‌داد: چهره واقعی آزادی حقوق بشر و سایر اصطلاحاتی که غربی‌ها در سطح مردم به کار می‌برند با مستندات ارائه شده خصوصا در رابطه نفوذ و عوامل جاسوسی کشورهای غربی و مسائل اطلاعاتی سپاه به طور جدی وارد عمل شده است و جلوی خیلی از حرکت‌های موذیانه و نرمی را گرفته و فاش کرده است.

بیداری و اقتدار بی نظیر سپاه پاسداران در کشورهای دنیا

كارشناس سیاسی به نقش بیداری و اقتدار سپاه در منطقه اشاره کرد و گفت: سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در رزمایش‌هایی که سپاه در نقاط مرزی داشته هر گونه تهدیدی که متوجه منطقه و داخل کشور بوده است را سپاه همراه با ارتش و دیگر نهادها به عنوان عامل بازدارنده اقدام موثری داشته است.

ذاکریان اظهارکرد: اروپا و آمریکا از ابتدای انقلاب اسلامی و پس از دوران دفاع مقدس که سپاه همراه با نیروهای مردمی همه کشورهای غربی را که حامی صدام بودند را شکست بدهند با سپاه میانه خوبی نداشتند.

وی سپاه پاسداران را نقطه قوت و بازوی مستحکم ولایت فقیه عنوان‌کرد و افزود: پارلمان اروپا می خواهد این نهادی که مورد اعتماد مردم است و صادقانه خدمت می‌کند را خراب کنند تا به اهداف خود برسند.

مقابله با تجاوزات دشمن

كارشناس سیاسی خاطرنشان‌کرد: هر زمانی که آمریکا، انگلیس و اسرائیل به آبهای سرزمینی ما و یا نزدیک خط های مرزی اقداماتی را انجام دادند این سپاه بود که جلوی آنها را گرفته و نگذاشته است به اهداف خودشان برسند.

محسابات دشمن در اغتشاشات اخیر بهم ریخت

ذاکریان با بیان این‌که استکبار آخرین ضربه از سپاه را در اغتشاشات اخیر دریافت کردند، گفت: براساس برنامه‌ریزی ها می‌خواستند همه چیز کشور را به دست بگیرند اما نتوانستند چراکه محسابات‌شان دقیق نبود چراکه شناختی از درون کشور و انقلاب ما نداشتند.

وی با تصریح این‌که محسابات سپاه و نیروهای مردمی بسیج محسابات دشمن را بر هم زد، گفت: اروپا و آمریکا نتوانستند برنامه‌ریزی جامعی را در ایران دنبال کنند چراکه سپاه با نیروهای مردمی جلوی اغتشاشات را گرفتند وامنیت به کشور بازگردانده شد.

كارشناس سیاسی بیان کرد: زمانی که نهادی چون اروپا و آمریکا که این جایگاه و قدرت و ادعاهایی که در دنیا دارد، این همه شکست را نمی‌توانند تحمل کنند و در این ذلت سپاه را در مقابل خود می‌دانند.

ذاکریان افزود: امیدوارم در تصویب نهایی ادعای پارلمان اروپا سرعقل بیایند و تصویب نهایی را نداشته باشد چراکه قطعا ضررهای بیشتری خواهند کرد.

وی اضافه‌کرد: از نظر استکبار جهانی سپاه تروریست باشد ویا نباشد این نهاد محبوب مردمی کار خود را انجام می‌دهد و ترسی ازآنها ندارد.

ادعای کذایی پارلمان اروپا موجب شکست خودشان می‌شود

كارشناس سیاسی بیان کرد: اگر ادعای کذایی پارلمان تصویب نهایی شود منجر به شکست خودشان می‌شود چراکه اگر احیانا بی‌عقلی کردند و عجولانه این را تصویب نهایی کردند سپاه این قدرت را دارد از آنها انتقام بگیرد و منافع آنها به خطر خواهد افتاد.

پیشتاز مبارزه با تروریسم

ذاکریان خاطرنشان‌کرد: تاکنون سپاه برای همه اذهان دنیا، صاحب افکار و اندیشه‌ها، خود را نشان داده است که پیشتاز مبارزه با تروریست در جهان بوده‌اند؛ این‌ها چند بار سعی کردند با حضور داعش و نفوذی‌ها دیگر وضعیت کشور را به هم بزنند و بتوانند موقعیت سپاه را تخریب کنند و آنچه خودشان در آن ایستاده‌اند را به سپاه نصبت دهند اما سپاه نقطه مقابل تروریسم است.

ارادات همه مردم دنیا به سپاه پس از ادعای پارلمان اروپا

وی با اشاره به تردید پارلمان اروپا در تصویب نهایی ادعای‌شان، گفت: در همین ابتدا که هنوز تصمیم اولیه را گرفته‌اند در داخل کشور و کشورهای دیگر خوش‌بینی‌هایی انجام شد و ارادت‌های زیادی توسط مردمی که در مبارزه با تروریست عملکرد سپاه را با تمام وجود چشیده اند را شاهد بودیم.

كارشناس سیاسی گفت: پارلمان اروپا به خوبی می‌داند که تروریسم چه کسی است و چه ضربه‌هایی به جهان وارد کرده‌ است؛ اگر سپاه با تروریسم مبارزه نمی کرد تروریسم به اروا هم ضربه می زد.

پارلمان اروپا از عواقب نهایی کردن تصمیم خود ترس دارد

ذاکریان تصریح‌کرد: پارلمان اروپا از عواقب نهایی کردن تصمیم خود واهمه دارد به همان میزان نسبت به عملکر سپاه شناخت و اذعان داشته و می دانند اگر چنین تصمیمی نهایی و قطعی شد و همین سپاهی که تروریسم منطقه را شکست داده به منافع آنها هم ضرباتی خواهد زد.

وی بیان‌کرد: اگر سپاه و نیروی نظامی کشور را تروریسم بخوانند نیروهای نظامی آنها نیز از منظر ما تروریسم هستند و با نیروهای نظامی آنها برخورد ما متفاوت و همان طور که با داعش برخورد کردیم خواهد بود.

كارشناس سیاسی یادآورشد: زمانی که استکبار جهانی شهید سلیمانی را ترور کردند ضربه سنگین عین‌الاسد را تجربه کردند قطعا مقابله با استکبار و عوامل آنها کار راحتی است وگرنه تاکنون سپاه مراعات کرده است.

ذاکریان خاطرنشان‌کرد: زمانی که سپاه پاسداران عاشقانه و خالصانه در خدمت دین خدا، انقلاب اسلامی و مردم است و خدمات بسیاری در محرومیت‌زدایی و حوادث مختلف به مردم ارائه کرده است و به مظلومین عالم خدمت کرده است اکنون این سپاه پاسداران است که دست‌خوش اقدام ناعاقلانه اروپا شده است و خداوند همیشه اهل ظلم را خوار و تضعیف می کند و اهل دین را محبوب و قدرتمند می کند.

وی به پاسخ محکم ایران درمقابل پارلمان اروپا اشاره کرد و یادآورشد: نمایندگان در مجلس شورای اسلامی تصمیماتی برای مقابله با این اقدام گرفته‌اند که در شرف تصویب است.

زمان “بزن درو” تمام شده است

كارشناس سیاسی خاطرنشان کرد: استکبار جهانی می‌دانند و هم ما معتقدیم اگر آنها تصمیم خودشان گرفتند و عقب نشینی نکردند ما نیزتصمیمات قوی تری خواهیم گرفت چراکه زمان “بزن درو” تمام شده است.

ترس استکبار جهانی از قدر بازدارندگی سپاه پاسداران

وی گفت: به تعبیر فرمانده هوا و فضای سپاه پاسداران انقلاب اسلامی “ما به قدرت بازدارندگی رسیده ایم”؛ این قدرت در منطقه و در جهت آنچه آنها به عنوان منافع منطقه در نظر گرفته‌اند در تقبال با این تصمیم باشد ملت، نظام ومسئولان نه تنها ساکت نمی نشینند بلکه قوی‌تر و جدی‌تر از تصمیم آنها عمل خواهیم کرد که آثار پشیمان کننده‌ای برای آنها خواهد بود.

انتهای پیام/ ۵