نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی:

تروریستی خواندن سپاه در پی ناامیدی دشمن از آثار تحریم و شکست اغتشاشات است / جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی اقدام متقابل را انجام خواهد داد

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی گفت: اروپایی ها و آمریکایی ها که خودشان تروریست هایی مثل منافقین و داعش را پیدا و حمایت کرده و پرورش داده اند و از آنها در عرصه های مختلف علیه نظام حمایت کردند و الان هم محل امنی برای آنها هستند، اما اکنون سپاه پاسداران را که عامل نجات مردم و در کنار آنها بوده است را تروریست می نامند.

حسین خسروی نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی در جمع خبرنگاران، با اشاره به اینکه موضوع قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی توسط اروپایی ها از ابعاد مختلف قابل بررسی است، اظهار کرد:  سپاه پاسداران انقلاب اسلامی، یک نهاد رسمی متعلق به نظام و از بطن مردم است که از همان روز اول تاسیس تا همین الان، در عرصه های متنوع و متعدد جزئی و کلی و مهم و بحرانی در کنار مردم بوده است.

وی افزود: حضور سپاه پاسداران از جنگ ۸ ساله تا مهار منافقین، خنثی کردن کودتاها و فتنه ها مثل ۷۸ ۸۸ و … تا موضوع کرونا و کمک در تامین واکسن، برای مردم محرز بوده و هست.

وی با اشاره به اینکه یکی از دلایل این موضوع می تواند در اثر ناامیدی دشمن از آثار حداکثری و صددرصدی تحریم ها باشد، گفت: از طرف دیگر؛ دشمن به اغتشاشات اخیر که چندماهی طول کشید نیز دل بسته بود و بعد از اینکه در این قضیه هم شکست خورد، به این کار دست زد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی بیان کرد: از نظر قواعد عمومی روابط بین‌الملل، اینکه یک نهاد رسمی و قانونی متعلق به نظام را تروریستی اعلام کنند، یک کار خلاف، غیر عاقلانه و منصفانه است و اگر هم این موضوع پذیرفته باشد، این موضوع در مورد خودشان هم پذیرفته است.

خسروی گفت: همچنین ممکن است این اقدام در پی اعدام علیرضا اکبری جاسوس انگلیسی ها بوده باشد که امیدواریم وزارت اطلاعات تا جایی که امکان دارد، مسائل پشت پرده این جاسوسی را به اطلاع مردم برساند تا به عمق جاسوسی انگلیسی ها پی برده شود.

وی عنوان کرد: نخست وزیر انگلیس و آمریکا و دیگرانی، اعدام این جاسوس را محکوم کردند که این موضوع نشان می دهد که او یک جاسوس همه جانبه بوده که اکنون اعدام او همه را عصبانی کرده است. آنها این اقدام را انجام دادند تا اذهان را از دستگیری و اعدام این جاسوس و همچنین وعده نفوذناپذیری سازمان جاسوسی انگلیس و عدم شناسایی ماموران، پرت کرده و یک نوع ردگمی باشد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی اظهار کرد: این اقدام در حالی است که خود دولت های اروپایی در کنار آمریکا و اسرائیل، حامی تروریست و تروریست پرور هستند و خانم هیلاری کلینتون نیز این موضوع را به صورت رسمی در مناظرات زمان ترامپ و بایدن، به عنوان اهرمی علیه بایدن اعلام کرد که داعش را شما درست کردید.

وی تاکید کرد: این دولت ها؛ خودشان تروریست هایی مثل منافقین و داعش را پیدا و حمایت کرده و پرورش داده اند و از آنها در عرصه های مختلف علیه نظام حمایت کردند و الان هم محل امنی برای آنها هستند، اما اکنون سپاه پاسداران را که عامل نجات مردم و در کنار آنها بوده است را تروریست می نامند که از مطالب خنده دار قرن اخیر ماست.

خسروی تصریح کرد: این اقدام به هر دلیلی که انجام شده باشد، قطعا جمهوری اسلامی و مجلس شورای اسلامی اقدام متقابل را انجام خواهد داد که ریاست مجلس نیز بر این موضوع تاکید کرد و در این خصوص طرح و پیشنهاداتی هم وجود دارد.

او با اشاره به اینکه قراردادن سپاه پاسداران در لیست سازمان های تروریستی یک سیاست انفعالی است، اظهار کرد: قطعا سپاه بزرگ تر از این حرف ها است که تحت تاثیر چنین اخبار و یا حتی اقدام عملی مثل ترور شهید سلیمانی توسط تروریست های اروپایی و آمریکایی قرار بگیرد.

نماینده مردم بیرجند، درمیان و خوسف در مجلس شورای اسلامی افزود: در کنار اقدامات دیپلماتیکی که مجلس و وزارت امور خارجه انجام خواهند داد، سپاه پاسداران هم در انجام ماموریت های خود در دفاع از انقلاب و آرمان های آن مصمصم تر از قبل خواهد بود و کوچکترین سستی به وجود نخواهد آمد.

 

انتهای پیام/۷