تروریست‌های موتورسوار، ۴۰ نفر از مردم مالی را کشتند

خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع محلی گزارش داد، تعدادی از تروریست‌های موتورسوار با حمله به سه روستای مرزی در مالی بیش از ۴۰ غیرنظامی را کشتند.

به گزارش خاورستان، خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع محلی گزارش داد، تعدادی از تروریست‌های موتورسوار با حمله به سه روستای مرزی در مالی بیش از ۴۰ غیرنظامی را کشتند.
به گزارش گروه بین‌الملل خبرگزاری فارس، در حالی که طی هفته‌های اخیر ناامنی و حملات تروریستی در کشورهای غرب آفریقا خبرساز شده است، یک رسانه غربی از مرگ بیش از ۴۰ غیر نظامی در حمله به منطقه مرزی کشور مالی خبر داد.
خبرگزاری فرانسه به نقل از منابع محلی گزارش داد، تعدادی از تروریست‌ها با حمله به سه روستای مرزی در شمال مالی بیش از ۴۰ غیرنظامی را کشتند.
یک مقام ارتش مالی و منابع محلی به این رسانه گفتند، تروریست‌ها که سوار بر موتور سیکلت بودند، روز یکشنبه به سه روستا به نام‌های «کارو، اوتاگونا و دائوتگف» در نزدیکی مرز این کشور با نیجر حمله کردند.
این مقام ارتش مالی که نخواست نامش فاش شود، افزود: «تروریست‌ها وارد روستاها شدند و همه را قتل‌عام کردند. ۲۰ غیرنظامی در کارو، ۱۴ غیرنظامی در اوتاگونا و دیگران در دائوتگف قتل عام شدند».
خبرگزاری فرانسه در ادامه گزارش خود نوشت: «مالی که یک کشور فقیر و محصور در خشکی است و در قلب منطقه ساحل در غرب آفریقا واقع شده، از سال ۲۰۱۲ با شورشیان جهادگرا مبارزه می‌کند».
به روایت این رسانه غربی که مدافع مداخلات نظامی فرانسه در قاره آفریقا است، طی سال‌های اخیر بحران در مالی به کشورهای همسایگانش شامل نیجر و بورکینافاسو هم سرایت کرده است.
منبع: فارس
انتهای پیام/۷