کارنامه درخشان سپاه؛

تروریست نامیدن سپاه اقدامی ددمنشانه و کثیف از طرف اتحادیه اروپاست

کارشناس سیاسی گفت: تروریست نامیدن سپاه و تحریم بیشتر ایران اقدامی ددمنشانه و کثیفی است چراکه خودشان در کشورهای مختلف تروریست پرورش میدهند و اینها در لیست تروریست قرار نداشته اما سپاه پاسداران با تمام خدمات،  شایستگی و دلاورمردی رزمندگانش میخواهند به لیست تروریست ببرند.

مهدی مزگی‌نژاد کارشناس سیاسی در گفت‌وگو با خبرنگار خاورستان، در مورد اقدام قطعنامه پارلمان اروپا درباره واکنش اتحادیه اروپا به اعتراضات و اعدام‌ها در ایران که خواستار تحریم بیشتر ایران و قرارگرفتن نام سپاه در فهرست تروریستی اتحادیه اروپا است، اظهار کرد: دشمنان انقلاب اسلامی با توجه به همه ترفندهایی که بکار گرفتند و حوادثی را که برای انقلاب اسلامی رقم زدند تا به زعم خودشان بتوانند انقلاب اسلامی را از صحنه بردارند اما موفق نشدند.

وی افزود: در حال حاضر روی موضوعی به نام برجام متمرکز شدند تا بتوانند در سایه برخی از مسائل امتیازاتی را از جمهوری اسلامی بگیرند و موفق نشدند.

کارشناس سیاسی بیان کرد: لذا با لشکرکشی به خیابان‌ها در اغتشاشات اخیر به دنبال فشار آوردن روی جمهوری اسلامی بودند تا بتوانند از این طریق به اهداف خودشان، گرفتن امتیاز یا مسائل مختلف دیگری که مورد نظر است برسند.

مزگی‌نژاد عنوان کرد: انقلاب اسلامی از روزی که به وجود آمد نهاد مقدسی مثل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی در سال ۵۸ به دستور امام خمینی شکل گرفت و این نهاد با هدف دفاع از انقلاب اسلامی و دستاوردهای آن تشکیل شد.

وی به سخن امام خمینی (ره) در مورد این‌که اگر سپاه نبود کشور هم نبود اشاره و اظهار کرد: سپاه در عرصه های مختلفی که توان داشته و برای دفاع از انقلاب اسلامی حضور پیدا کرده وارد میدان شده است.

کارشناس سیاسی گفت: سپاه از ابتدای انقلاب اسلامی تا کنون کارنامه درخشانی دارد.

مزگی‌نژاد تصریح کرد: دشمنان ما اعتراف می‌کنند که امروز با توجه به تمام فضایی که شکل گرفت سپاه پاسداران در کنار سایر نیروهای مسلح جنگ را به سرانجام رساند، ترورهای را سروسامان داد و شخصیت‌ها حفظ شدند.

وی به دشمنی های مختلف دشمن و ورود سپاه برای مقابله با آنها اشاره و عنوان کرد: دشمن با راه‌اندازی جنگ نرم خواست اعتقادات را از بین ببرد و سپاه بنا بر وظیفه محول شده وارد صحنه شد. در بلایای طبیعی مثل سیل، زلزله، خانه سازی برای محرومان، گروه‌های جهادی در زمینه‌های مختلف، کمک‌های مومنانه، جاده‌سازی، آبرسانی، فعالیت‌های فرهنگی و … نمونه‌ای از اقدامات سپاه است که دشمن نیز به این اقدامات معترف است.

کارشناس سیاسی به کادر سازی سپاه اشاره کرد و افزود: بسیاری از شخصیت‌هایی که امروز در دولت مسئولیت دارند با توجه به کادرسازی سپاه پاسداران انقلاب اسلامی است که این شخصیت‌ها با تمام وجود وارد میدان شدند و شخصیت‌های مهمی مثل سردار سلیمانی که با درایت و تیزهوشی مدیریت و روحیه انقلابی که داشتند بنا بر فرمان مقام معظم رهبری وارد میدان مبارزه با داعش و دشمنان کشور شدند به گونه‌ای که امروز خبری از داعش نیست.

مزگی‌نژاد با بیان این‌که امروز احساس دشمن این است که اگر سپاه را به لیست تروریستی که خودش تعریف کرده و تحریم ببرد به نتیجه خواهد رسید، تاکید کرد: بردن نام سپاه به لیست تروریست نشان از استیصال دشمن است چراکه کارهایشان جواب نداده، طرح‌ها شکست خورده و نتایجی که در براندازی جمهوری اسلامی به دنبال آن بودند به آن نرسیدند و اربابان و حامیان آنها امروز به آنها می‌گویند که دشمن موفق نشده و هزینه های آنان هدر رفته است.

وی به اعدام جاسوس انگلیس اشاره کرد و افزود: انتظار غربی‌ها معامله این جاسوس مانند سایر جاسوس‌ها بود اما معامله ای صورت نگرفت و اعدام شد لذا این اقدام برای آنها سخت بود و به جاسوسی که سال‌ها به او امید داده بودند اگر برای آنها کار کند حمایتش خواهند کرد؛ اعدام این جاسوس شرایط را برایشان سنگین کرده است.

کارشناس سیاسی تاکید کرد: تروریست نامیدن سپاه و تحریم بیشتر ایران اقدامی ددمنشانه و کثیفی است چراکه خودشان در کشورهای مختلف تروریست پرورش می‌دهند و اینها در لیست تروریست قرار نداشته اما سپاه پاسداران با تمام خدمات، شایستگی و دلاورمردی رزمندگانش می‌خواهند به لیست تروریست ببرند.

مزگی نژاد خاطرنشان کرد: آمریکایی‌ها قبلا هم سپاه را به لیست تروریست بردند چه اتفاقی افتاد و آیا به نتیجه رسیدند؟

وی ضمن محکوم کردن این اقدام، تصریح کرد: دشمن با شکست درونی مواجه شده و در این شرایط چاره‌ای جز فرافکنی ندارند و این اقدامات ضعیف را انجام می‌دهند که این طرح نیز مانند سایر برنامه‌هایشان به شکست خواهد رسید و به اهدافی که در آینده دارند نخواهند رسید.

انتهای پیام/۱۲۷